A ještě jeden „kabelogram“ od Sobotky, ale zde končí legrace. Jde o OKD

06.01.2016 11:43

Údajná uniklá e-mailová komunikace premiéra Bohuslava Sobotky nabízí zajímavý pohled do „kuchyně“ ministerského předsedy. Kromě plánování „projevu, který potěší paní Merkelovou“ na Humboldtově univerzitě, nebo komunikace Sobotkova zákulisního spolupracovníka Radka Pokorného se šéfem Člověka v tísni Šimonem Pánkem lze nalézt i radu, jak do budoucna nejlépe čelit otázkám na kauzu privatizace OKD, pro Sobotku mimořádně nepříjemnou.

A ještě jeden „kabelogram“ od Sobotky, ale zde končí legrace. Jde o OKD

 

Lze ji najít v e-mailu, který Sobotkovi údajně zaslal jeho poradce Oto Novotný. Ten celou zprávu rovnou nazval „Několik poučení z krizové komunikace s OKD a jak se do budoucna podobným problémům vyhnout“. Odeslán byl v dubnu 2014, když zejména v novinách ministra financí Andreje Babiše celá kauza kulminovala. Sobotka byl jako ministr financí v roce 2004 činěn odpovědným za nápadně levný odprodej akcií, na kterém měl stát tratit až desítky miliard.

Novotný Sobotkovi píše: „Mediální poprask kolem OKD je zbytečný a bohužel to jde z velké části za námi.“ Selhala prý zejména komunikace s ministrem průmyslu Mládkem, pod kterého těžařská firma spadá a jako člen ČSSD by v této souvislosti mohl leccos udělat.

Vzhledem k tomu, že v kauze se výrazně angažoval současný ministr financí Andrej Babiš, předseda koaličního hnutí ANO, doporučil by Novotný domluvit se s ním raději dopředu. „Měli bychom více využívat vnitrokoaliční dohadovací mechanismy. Když předpokládáme, že to v něčem bude mezi koaličními partnery skřípat, můžeme tomu předejít, že se to dá minimálně na koaliční radu,“ doporučuje. Tam se prý může o sporu jednat. „Na veřejnosti si řekneme své, ale zachovávejme maximální korektnost vůči partnerovi,“ dodává.

Pak vytýká, že se Sobotka nechal „zatáhnout do řešení jednostranně přemýšlející stranou“, čímž jsou míněni horníci ze zavíraného dolu Paskov.

Pak Novotný připojuje poznatky z analýzy „proč nás ANO válcuje“. Mimo jiné se v ní píše: „Zneužívá naši korektnost, dobrotu až naivitu.“

http://www.white-media.info/screen/novotny1_40.jpg


 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode