Americký analytik: USA se chystají na hrozný a tragický omyl

28.02.2015 14:40

Americký analytik: USA se chystají na hrozný a tragický omyl

James Jatras, americký analytik pro mezinárodní politiku, tvrdí, že je pro nynější vedení USA nevýhodné, že se příměří na Ukrajině dodržuje a způsob, jak narušit dohodu z Minsku, jsou dodávky zbraní.

James Jatras, poradce republikánu pro zahraničí


Spojené státy nechtějí mírové uspořádání na Ukrajině a dohody z Minsku mají v úmyslu narušit zasláním zbraní do Kyjeva, řekl bývalý diplomat a poradce pro zahraniční politiku vedení republikánské strany James George Jatras v rozhovoru pro Press TV.

V komentáři k prohlášení amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, že Rusko porušuje podmínky minské dohody, vyjádřil údiv, vzhledem k tomu, že příměří je respektováno.

„Je to trochu divné, kdxž američtí politici obviňují Rusko nebo protikyjevské síly na Ukrajině z  porušování příměří v okamžiku, kdy se zdá, že se dodržují," uvedl Jatras a zdůraznil, že naopak je to Kyjev, který nechce stáhnout těžké zbraně.

„Zdá se mi, že Washington se nebojí toho, že příměří nebude úspěšné, ale naopak, že příměří bude respektováno," konstatoval analytik.

Podle něj se Spojené státy pokusí zmařit dohodu zasláním zbraní Kyjevu.

„Myslím si, že to bude hrozný a tragický omyl (Spojených států), zatímco za pomoci zprostředkování EU je mírová dohoda možná," dodal.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode