Ať už jdou do háje! Kocáb, Halík, Pehe a další přicházejí opět s výzvou! A Dienstbier u toho pochopitelně nemůže chybět

29.12.2015 13:24

To je tedy sestava...
 

Tak už jsme tu měli výzvu našich vědců, potom výzvu Vládního výboru pro práva cizinců, pozadu nezůstal ani Václav Klaus a nejnověji sepsaly výzvu osobnosti spojené s listopadem 1989.

Pochopitelně u této výzvy nemůže chybět pan Kocáb, Halík, Pehe, Ruml, Gál a někteří další. Již ze seznamu těchto „osobností“ je zřejmé, že výzva kritizuje současnou vládu a její, zatím, odmítavý postoj k povinným kvótám pro rozdělování uprchlíků. Současný negativistický postoj vlády prý může vést k rozrušení schengenského prostoru a k rozpadu Evropské unie. A tak má prý vláda projevit ochotu na přerozdělení migrantů spolupracovat. A výzvu, či chcete-li prohlášení, na vládu pochopitelně ponese kdo jiný, než náš ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier. Sestava tedy opravdu reprezentativní.

Nikomu pochopitelně nebereme jeho právo na svobodný názor i na právo sepisovat výzvy či petice k čemukoli a adresovat je komukoli. Dokonce ani výzvy jako je tato, která sice brečí dobře, ale tak trochu na cizím hrobě.

Pokud jsme si všimli, a ze všech prohlášení vlády je to zcela zřejmé, tak se vláda nijak nebrání migranty přijmout a poskytnout jim v naší republice azyl. Dokonce nejsou rozhodující ani konkrétní počty. Je totiž úplně jedno, zda se bude jednat o 1 500, 2 500 nebo třeba 9 500 osob. A tuto ochotu naše vláda již několikrát veřejně deklarovala. A všem soudným osobám, tedy i našim vyzyvatelům, by mělo být jasné, že direktivní počty nic nevyřeší, když k nám nikdo nechce a všichni chtějí do Německa nebo Švédska. Představa, že migranty násilím převezeme a budeme držet někde, kde nechtějí být, je jednak absurdní a jednak, zejména pro vás pane Kocábe, neporušovali bychom tím jejich lidská práva!? Ale nějaké migranty nepochybně přijmeme a postaráme se o ně.

Jiná věc ovšem je, aby nám, jako suverénnímu státu, nějací Schulzové či, Junckerové, nebo kdokoli jiný autoritativně přikazoval, jaké počty jsme povinni přijmout, a jaké všechny sankce proti nám uplatní, když se nepostavíme do "haptáku"! Přece jen jsme na diktáty přicházející ze západu a přikazující co máme dělat, tak trochu citliví!

A výčitka, rovněž adresovaná těmito „osobnostmi“ vládě, že nemá svalovat svou zbabělost a nečinnost na zahraničí partnery, zejména Německo, které je mnohem vstřícnější, je také hodně mimo. Představte si, že uspořádáte ve svém domě večírek, a veřejně oznámíte, že jídla budou hromady, pití, že to nepřeplavete a ať si přijde, kdo chce, že jsou všichni vítáni. A najednou zjistíte, že místo pár lidí jich přijdou desítky a stovky. Do baráku se pochopitelně nevejdou a toho pohoštění také není tolik. A tak zamknete dveře a začnete hulákat na své sousedy, ať si koukají vzít ty vámi pozvané příchozí na svou zahradu a do svého domu, jinak že uvidí! A přesně v tomto duchu se Německo zachovalo. Napřed prohlásilo, ať přijdou všichni a pak uzavřelo, vlastně v rozporu se schengenskou dohodou, své hranice.

Nic z toho ovšem naše "liga spravedlivých", nějak nevidí, nebo vidět nechce. A tak píše plamenné a vlastně úplně zbytečné a nesmyslné výzvy!

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode