„Já jsem se marně pídil po důvodu, čím může být zaneprázdněn první místopředseda vlády, když zasedá Poslanecká sněmovna. Přemítal jsem o nějakých závažných mezinárodně-politických jednáních, například o karuselech,“ zamyslel se Kalousek a připomněl téma karuselových obchodů, jejichž častým zmiňováním Babiš proslul. Část poslanců tím rozesmál. „Ne. On si jel zalyžovat,“ pokračoval předseda poslanců TOP 09.

Schůze skončila předčasně

Nakonec požádal o 90minutovou pauzu na poradu klubu. „Pro nás je to samozřejmě šok vzhledem k tomu, že on i celé jeho hnutí říkalo, že jde do Sněmovny makat a ne lyžovat. Takže pokud pan místopředseda vlády lyžuje, zatímco my tady máme pracovat, je to pro nás do té míry šokující informace, že se o tom potřebujeme poradit. Například jestli si příští týden nepůjdeme zabruslit,“ prohlásil a znovu pobavil Sněmovnu.

Na Kalouska navázal jeho protějšek z ODS Zbyněk Stanjura, který si vzal další pauzu, čímž se protáhlo jednání nad rámec schválené doby a schůze byla předčasně ukončena.

"Smutné na tom je, že si opozice sama shodila takzvané opoziční okénko, tedy projednávání opozičních zákonů. Na tom jsme se s opozicí domluvili jako partneři. Nevím, zda je horší lyžování, nebo neustálé obstrukce TOP 09 a ODS. Jen za poslední dva jednací dny si pan Kalousek vzal tři hodiny přestávku, aby znemožnil jednání Sněmovny. A když byl pan Kalousek v době jednání Sněmovny na koncertě v Gratzu, také ho za to nikdo nekritizoval," reagoval pro Novinky předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.