Babišova demokracie: Profesor přes palubu. Poslanec Jiří Zlatuška již nevede výbor pro školství

11.02.2015 15:37

Jiří Zlatuška už nebude nadále řídit sněmovní školský výbor. Poslanci svého předsedu z hnutí ANO odvolali. Iniciátorem sesazení přitom byli jeho kolegové z hnutí poté, co se Andrej Babiš sešel s ministrem školství Chládkem, kterého Zlatuška kritizoval.

Profesor přes palubu. Poslanec Jiří Zlatuška již nevede výbor pro školství

Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Jiří Zlatuška, bývalý rektor Masarykovy univerzity a senátor, byl ve volební kampani jednou z hlavních tváří hnutí ANO. Po volbách stanul v čele Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.
Poslanci se však rozhodli jej z čela výboru odvolat. Tomu předcházely zmatky při jednání, po kterých část poslanců jednání výboru opustila. Ti zbylí pak schválili Zlatuškovo odvolání.

 
 


Důvodem měla být jeho ostrá kritika školského zákona z dílny ministra školství Marcela Chládka, koaličního partnera hnutí ANO. Odvolání měla ve sněmovně předcházet schůzka ministra Chládka s jeho vládním kolegou, předsedou ANO Andrejem Babišem.
"Důvod byl ten, že politika pana Zlatušky v oblasti školství se dlouhodobě neslučovala s politikou hnutí ANO," vysvětlil Bronislav Schwarz, místopředseda poslaneckého klubu hnutí.
Poslankyně opoziční TOP 09 Nina Nováková popsala, že v průběhu jednání výboru nečekaně vystoupila poslankyně ANO Dobešová, že se poslanecký klub hnutí rozhodl vlastního poslance Zlatušku odvolat z čela výboru. Ten sám byl prý velmi překvapen.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode