Vadí mu zejména zákon o náhradním výživném na děti, kdy by stát hradil alimenty za chronické neplatiče, po kterých by pak peníze vymáhal. „Nevidím důvod, proč bychom měli platit zálohové výživné. Když si někdo udělá děti, měl by být zodpovědný. Pokud máme zákony a fungují soudy, stát by měl být schopen to vymoci," prohlásil.

Proti tomu se ale staví premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). „Všechny tři koaliční strany před volbami slibovaly, že s tou otázkou pohnou. Všiml jsem si, že i hnutí ANO mělo ve svém volebním programu, že zefektivní vymáhání výživného v takovýchto případech,“ prohlásil Sobotka.

Skeptický Bělobrádek

Bělobrádek upozornil na případy, kdy soud rozhodne, že otec nemusí platit výživné, neboť nemá z čeho, ale ve skutečnosti přitom dotyčný pracuje načerno. „Bereme to jako velmi závažnou věc, protože těch případů je celá řada a vyhýbat se placení výživného je v některých případech velmi rozšířené. Nám nezbývá než najít nějaký krok, kterým tuto situaci vyhodnotíme,“ uvedl Bělobrádek.

"Pro nás platí, co je psáno, to je dáno," dodal šéf lidovců. Zároveň připomněl, že změny v koaliční smlouvě je možné dělat pouze tehdy, pokud budou souhlasit všechny tři strany. I proto velký prostor pro úpravy nevidí. "Debata je možná, ale nejsem optimista," konstatoval.

Babišovi dále vadí, že je v rámci koaliční smlouvy prostor na navyšování daní.

Diskuse:

Jaroslav Vintr, Ustí Nad Labem

A víte co udělal pan Babiš,ten velespasitel této země.V Bohušovících byly fabrika a zaměstnancům firma neplatila čtyři měsíce 260 zaměstnancům mzdu,Babiš tuto továrnu koupik,zaměstnancům mzdu zaplatil zpětně,ALE 150 zaměstnanců ihned vyhodil na dlažbu,takový je pan komunista a udavač STB,kapitalista Babiš.To jste si zvolily člověka,to vám povím.Před volbama vykřikoval,že pozavírá všechny zloděje a vrátí peníze do státní pokladny,tak se ptám,,Kolik ji dal zavřít a kolik vrátil těch peněz,,,já vám odpovím ani koruna se nevrátila a lumpové se nám smějí na Bahamách,Kajmanech a já nevím ještě kde jaké tramtárii.,,Nevydáme restituce,,,restituce se vydávají a ještě víc než na kolik mají církve nárok.ALE co stačil pan VELKY SPASITEL udělat jako ministr,už si koupil tři nemocnice a spoustu dalších majetků.To je to co jsem psal,že on krást nemusí,on si vše přihraje legálně.Někteří psali,že nebude krást,myslí si někdo z vás,že on má zapotřebí,si udělat ostudu kvůli 100 milion.to jsou drob v kapse

Stanislav Trkola, Praha 5

Cokoliv je špatné tak zato může p.Babiš !!!!Ti ostatní za nic nemůžou,
Když to nezavinil p.Havel tak jedině p.Babiš ,to jsem rád ,že jsem se to dozvěděl,že soudruzi !! Čest !§

Jan Čarvaš, Hlinsko

Bělobrádek má výjimečně naprostou pravdu!!!!

Jaroslav Zaoral, Letovice

Co je psáno, to je dáno, pravil šéf lidovců. Zapoměl na dovětek"...když se nám to hodí", ale to se týká všech politiků.

Jaroslav Raul, Vrchlabi

Vse je tim ze je rizkradena zadluzena CR v bilionech a vlada nevyresila jedinou kauzu platy jsou zebracenka ktera neda na najem a pro bileho je socialka 3410 ,- kc na mesic stravne a osaceni zaroven , uz pul roku mam zazadano o rekvalifikaci a dodnes mi nebyli schopni rekvalifikaci prez druhou vyzvu umoznit takze pak se navrch divme vysi nezamestnanosti potrebuji tu jen pohunky k lopate za zebracenku a stejne tak do fabrik - Vlada velezradcu nic jineho a narod koupeny za koblihy miliardarem .Hlavne ze do zeme budem tahat cizaky a privilegujeme cikany s 15000 socialkou na jednoho vypocitavanou z prumerne statni mzdy kterou 80 procent obyvatel nevidela ani z rychliku - a jeste nas zavezou muslaky aby se doplnil pry pocet obcanu CR asi se neumime mnozit - ono za Husaka to slo a ted nejde ze ???-- a to pri nem prisli silne rocniky na kterych porevolucni gauneri nenesou zadny prinos.-- jen je to tu samej cernej cech zlutej cech muslackej cech je ne kmenovy bili Cech ti vimiraji

Jaroslav Vintr, Ustí Nad Labem

Tak panu Babišovi vadí socialistické zákony.Tak to je vrchol,že se nestydí.On byl v komunistické straně,udavač STB a dnes křičí že s komunistama nechce nic mít a že chce zrušit socialistické zákony.To je pokrytec a křivák.Stále vám říkám,tomuto člověku nevěřím ani pozdrav,to je mamonář a něvěřte,že tento člověk má nějaké politické přesvědčení,ani pravé ani levé,to je mamonář,že když přijdou Cínani,tak se mu budou protahovat oči a bude mít chut na rejži a když mu dají velké peníze a koryto,tak za nimi potáhne jak smrad.To je bezcharakterní a bezpáteřní člověk.NEJSEM voličem ODS ani TOP09 a už vůbec ANO.protože kdybych si dal tu jeho koblihu tak by mi zhořkla v puse,nesnáším křiváky.A ten to chce tady spasit? Kde byl těch 23 let když se republika rozkrádala a tunelovala,také si pomáhal a na republiku kašlal a dnes si hraje na spasitele,může se stydět,ani ruku bych mu nepodal.A lidi nezapomen te ho opět volit,on vám to ještě ukáže co je kapitalismus,a hamižnost,už dnes vše skupuje a legál

Petr Urban, Kladno

STbákovi vadí socialistické zákony,no to je tedy gól!!!

Karel Košťál, Český Těšín

Neplatiče alimentů zavřít.Za práci ve vězení uhradit výživné.Jako za komunistů.

----------------------------------------------------
Problém je v tom, že teď již ve vězení pracovat nemusí a ti co nepracovali na svobodě tak v base pracovat taky nebudou a navíc budou stát daňové poplatníky nemalé peníze.

Jiří Hykel, Kopřivnice

Babišovi vadí socialistické zákony, chce změnu koaliční smlouvy
===
BABIŠU,BABIŠU,TY SKRYTÝ ČOBOLSKÝ PRAVIČÁKU,UŽ POMALU ODHAZUJEŠ SVOU MASKU I S TOU TLUPOU "ANO",KTEROU VEDEŠ,ŽE JSTE SKUTEČNÍ PRAVIČÁKY A ŽÁDNÉ OBČANSKÉ HNUTÍ !
Za komunistů jsi se narodil,vystudoval,ke komunistům jsi šel s karierních důvodů,měl jsi po převratu první informace na privatizaci státního majetku,který jsi stejně ČISTĚ NEZÍSKAL,takže de-facto jsi jeden z těch,co podvrácel a zrazoval KSČ a nakonec si sprostě zradil TY,co Tě udělali pracovníkem na mezinárodním hospodářském obchodě.Ty děti,které se narodí nezodpovědným rodičům za neplácení alimentů od otce nemohou a matka ty děti musí uživit,TAK TU NASTUPUJE STÁT,ABY POMOHL. Nebo se Babišu stavíš k tomu tak,jak to bylo za 1 republiky,že říkavali kapitalisti rodičům, KDYŽ JSTE SI NADĚLALI FAGANY,TAK SI JE ŽIVTE,JAK CHCETE ?!
Gottwald řekl z dob 1 republiky: NAJEDENÝ NEUVĚŘÍ HLADOVÉMU,ŽE MÁ HLADOVÝ HLAD A BOHATÝ ČI KAPITALISTA NEUVĚŘÍ CHUDÉMU,ŽE NEMÁ ZA CO ŽÍT.

Josef Najman, Osek

Neplatiče alimentů zavřít.Za práci ve vězení uhradit výživné.Jako za komunistů.

Richard Fiala, Praha 5

Jenže soudy NEFUNGUJÍ, což jistě víš drahý Babiši. Nebo fungují tak, že dál poškozují již poškozené a prospívají škůdcům. Nemluvě o tom, jak jsou drahé a většinou nesnesitelně pomalé. Samozřejmě, že by se oba rodiče měli starat o své děti, a to nejen finančně. To by se ovšem musel zavést systém pracovních táborů pro ty, kdo neplní tyto a jiné své základní povinnosti. Což je ovšem v našem pseudoliberálním režimu, belhajícím se na jediné tzv. lidskoprávní a na osobních svobodách stojící noze (ta druhá spočívá právě na odpovědnosti a povinnostech) nemyslitelné, ba snad přímo fašistické.

Alena Mandausová, Sokolov

Až budu majitelka 1miliardy tak to budu vychvalovat až do nebe.
(A mohlo by to být i podstatně míň).

Vlastimil Hejtmánek, Letohrad

Babiš je určitým oživením a operativní v prosazení toho, na čem má sám zájem. Ale některé věci, i prokazování majetku mu moc nevoní, jako Kalouskovi. Svoji důraznou pravicovost umí bezva skrývat. Tady bychom měli být pozorní. Alespoň po celé toto volební období, než se půjde k dalším volbám. Tam musí být koaliční sliby splněny především z jeho strany, protože ten by mohl skočit kdykoliv na druhou stranu, i s lidovci. Také on zvažoval na zvýšením nejnižší minimální mzdy 8.500 Kč, ale proti zvýšení platů poslanců o 26 % moc tvrdě nebyl. Zkrátka, dejte všechny sociální platby mně, a já pak těm 9,99 milionům něco smrknu zpátky. To u něho čumí jak sláma z bot. Ale oživením je, to je pravda.

Karel Košťál, Český Těšín

Zajímalo by mě kolik tím stát ušetří, kolik takových rodin s dětma kde otec neplatí výživné je. Asi jich moc nebude. Tam, kde se rozkrádají miliardy se nic neděje. Po Bradáčové a Šlachtovi se slehla zem, nic se nevyšetřuje, všichni politici jsou najednou ze dne na den čistí jak lilie. O skupině Kobra jsem už taky dlouho neslyšel. Kmotříci drží pohromadě. Bohužel to zas odnese jen ten, kdo nemá šanci se bránit.

Ladislav Čermak, Ostrava

Miliardář ktery se stará o blaho pracujícího lidu,tomu uvěři jen ledá tupá kobliha !!! ANO-BUDE LÍP,jen zapoměl dodat komu.... Červení nebo rudí? Zlatí komunisti !

Milan Kupr, Kolín

Vadí mu zejména zákon o náhradním výživném na děti, kdy by stát hradil alimenty za chronické neplatiče, po kterých by pak peníze vymáhal.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
Zajímavý, že komunisti takovej zákon nepotřebovali, dokázali si poradit, nezodpovědného otce zavřeli, tam musel makat a dítě vždy peníze dostalo. Rozhodně se rodilo víc dětí než dneska, Husákovy děti nestrádaly. To až jejich děti dnes.