Britský novinář: BBC připravuje společnost na válku s Ruskem!

03.02.2015 20:54

Britský novinář: BBC připravuje společnost na válku s Ruskem!

Britská korporace BBC neustále připomíná "agresivitu" Moskvy a masíruje obyvatelstvo Velké Británie proti Rusku, tvrdí žurnalista Oliver Tickell.

Vyzývá, aby se obyvatelé Spojeného království postavili proti antiruské propagandě - v opačném případě bude svět na pokraji jaderné války.

V poslední době se fráze „ruská agrese" stala na okruku BBC základem zpravodajství, píše Oliver Tickell, editor časopisu Counter Punch. Například 30. ledna v rozhlasovém vysílání World at One, který se vysílá na BBC Radio 4, se tato slova opakovala „nesčíslněkrát“, uvedl Tickell. Do studia pozvaní odborníci nadšeně diskutovali o „hrozbě ruských bombardérů nad Kanálem La Manche" a jedním hlasem prohlásili, že je čas, aby NATO „reagovalo na tuto hrozbu," píše.

V pořadu World at One - stejně jako v jiných programech BBC – se z nějakého důvodu neúčastnil žádný z analytiků, který má ve vztahu k Rusku uměřené názory, pokračoval novinář. Z tohoto důvodu se britskému rozhlasovému posluchači nedostává ani náhodou několik zajímavých skutečností, které by mohly změnit jeho názor na ukrajinskou krizi.

„Nebyl tam nikdo, kdo by diskutoval o plánu rozšíření NATO až k rusko-ukrajinské hranici, umístění raketových komplexů kolem ní a snahu zajistit si přístav v Sevastopolu - základně ruské černomořské flotily - s následným převodem pod americké námořnictvo. Jen tak mimochodem, jak by reagovaly Spojené státy, kdyby se Rusko pokusilo předvést takový trik v Mexiku a na Guantánamu na Kubě?" ptá se Tickell.

Dále si stěžuje, že novináři BBC sice mluví o milionech uprchlíků, kteří utekli z východních oblastí Ukrajiny, ale z nějakého důvodu si nepamatují, že většina z těchto lidí hledá útočiště v Rusku. "A jestli je Rusko opravdu agresor v tomto konfliktu, pak je to divná volba," konstatuje ironicky.

Britští novináři mlčí o tom, že humanitární krizi, která zasáhla východní Ukrajinu, nejprve rozpoutal Kyjev s podporou NATO ostřelováním dělostřelectvem a raketami obytné čtvrtě v Doněcku a dalších městech. "A od okamžiku, kdy se ukázalo, že havarovaný malajský boeing východní Ukrajině „by mohl být zasažen ukrajinským Su-25", britské sdělovací o tom přestaly informovat," napsal Tickell.

"Samozřejmě, že nikdy korporace BBC nepřestala tvrdit - s výjimkou několika opatrných poznámek - že skutečnou hrozbou pro stabilitu a mír ve světě není Rusko, které má více než dost vlastních problémů vyžadující pozornost, ale ... NATO - transatlantická aliance," zdůraznil novinář.

Že právě NATO svrhlo sekulární režimy v Iráku, Libyi a Sýrii, které zadržovaly islamisty - a přesto nyní BBC „neúnavně“ připomíná Britům jakou strašlivou hrozbu nese islamismus. Na britských kanálech neuslyšíte ani zmínku o tom, že 15 z 19 únosců podílejících se na útocích z 11. září 2001 byli Saúdové - „náš velký spojenec na Blízkém východě“, uvedl pobouřeně autor.

Přitom zneklidňující zprávy o „ruské agresi" nejsou novou propagandistickou technikou: podobné výrazy již zněly na BBC v předvečer války proti Iráku - a hlavní „agresor" byl tehdy Saddám Husajn, napsal Tickell.

Novinář se obává, že se britská společnost "připravuje se na válku". Tentokrát však nemluvíme o Iráku, jejichž zbraně hromadného ničení se nakonec ukázaly být fikcí, ale „o Rusku, jehož jaderné zbraně jsou skutečné“.

Ať už je motivovace chování aliance jakákoliv - touha stát se znovu nezbytnu nebo snaha vytvořit "unipolární svět" pod vedením Spojených států - obyčejní občané Velké Británie jsou povinni „zastavit pohyb k válce, která může doslova vést k úplnému zničení civilizace a téměř ukončit život na planetě Země“, apelujeTickell. Zároveň vyzývá, aby lidé nepodléhali antiruské propagandě BBC i jiných zpravodajských kanálů. Zapojit by měli své přátele a rodinu, včetně místních orgánů, aby ve svých volebních programech našly místo pro normalizaci vztahů s Ruskem. „V zájmu naší budoucnosti, v zájmu budoucích generací a samotné země, musí zvítězit zdravý rozum," dodal  novinář.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode