Černá skříňka vydala důkaz: Kopilot záměrně zrychloval

04.04.2015 12:08

 

Analýza dat z druhé černé skříňky potvrdila, že Andreas Lubitz navedl airbus k zemi úmyslně.

Druhá černá skříňka zříceného airbusu na fotografiích, které ukázala francouzská prokuratura. Našla se ve čtvrtek. Druhá černá skříňka zříceného airbusu na fotografiích, které ukázala francouzská prokuratura. Našla se ve čtvrtek. | Foto: Reuters

Paříž - Kopilot Andreas Lubitz způsobil zkázu airbusu německých aerolinek Germanwings úmyslně.

"První poslech černé skříňky nalezené ve čtvrtek ukazuje, že pilot přítomný v kabině použil automatického pilota k navedení letounu na klesání do výšky sto stop (asi 30 metrů)," oznámil francouzský vyšetřovací úřad BEA.

"Pak několikrát při klesání pilot změnil nastavení automatického pilota, aby klesající letadlo zrychlilo."

 

Během vyšetřování vyšlo mimo jiné najevo, že trpěl depresemi a léčil se, protože měl sebevražedné sklony.

Němečtí vyšetřovatelé prohledali ordinace pěti lékařů, u kterých Lubitz hledal pomoc, uvádí podle agentury Reuters německý týdeník Der Spiegel v článku, který zveřejní v sobotu. Zajistili přitom zdravotní záznamy týkající se mladého kopilota.

Po zveřejnění dohadů kolem Lubitze se vyšetřovatelům přihlásilo několik lékařů, které muž kontaktoval. Obrátil se podle časopisu Der Spiegel na neurology a psychiatry. Ke zprávě týdeníku se zatím nevyjádřil žádný představitel úřadů v Düsseldorfu, kde kopilot žil.

Lufthansa tento týden přiznala, že ji Andreas Lubitz v roce 2009 o svých zdravotních problémech informoval.

Pár dnů před tragédií navíc na webu hledal možnosti, jak spáchat sebevraždu. Zjišťoval si i informace o zabezpečení kokpitu.

Vyšetřovatelé detailně zkoumali tablet, který našli v Lubitzově bytě. Podrobnosti o sebevraždách pilot zjišťoval mezi 16. a 23. březnem, tedy ještě den před nehodou.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode