Čínský list vyzval Čínu k přípravě na válku se Spojenými státy!

05.07.2016 17:04

Čína by se měla připravit na vojenskou konfrontaci se Spojenými státy v Jihočínském moři. Uvedly to vlivný v pekingské noviny Global Times, za nimiž stojí komunistické vydavatelství Ženž-minž-pao.

Ruský portál bfm.ru uporňuje na to, že agentura Reuters ve vztahu k této publikaci poukazuje na skutečnost, že militantní výzva byla zveřejněna týden před mezinárodním soudem v Haagu, ohledně spor mezi Čínou a Filipínami , které tiše posporují Spojenými státy, ohledně sporných územích v Jihočínském moři.

„Washington nasadil dvě skupiny letadlových lodi v Jihočínském moři, a demonstruje sílu, a ukazuje svaly. Jako nejsilnější mocnost, USA očekávají, že Čína podlehne jejich vůli," napsal v úvodníku Global Times, který byl zveřejněna v Pekingu v čínském a anglickém jazyce.

Noviny přímo vyzývají ke zvýšení schopnosti Číny k vojenskému zadržení strategických protivníků.

„I kdyby se Čína nebyla schopna odolat vojenské síle USA v krátkodobém horizontu, musí být připravena, aby USA zaplatily nepřijatelnou cenu, pokud provedou ofenzivní intervenci ve sporu v Jihočínském moři," uvedl deník.

„Čína doufá v řešení sporů prostřednictvím vyjednávání, ale měla by být připravena na vojenskou konfrontaci. Jedná se o projev zdravého rozumu v mezinárodních vztazích, " zdůrazňuje Global Times.

Global Times jsou noviny známé jako nástroj čínských nacionalistických tendencí v politickém vedení země, je po něm velká poptávka v Číně hlavně mezi politickou elitou, i když nezastává oficiální pozici mluvčího ústředního výboru čínské komunistické strany. Jeho úvodníky, zdůrazňuje Reuters, by neměly být považovány za vyjádření oficiálního stanoviska čínské vlády.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode