Civilisty v autobusu zabila ukrajinská armáda, tvrdí novinář

17.01.2015 10:44

Civilisty v autobusu zabila ukrajinská armáda, tvrdí novinář

Autobus s civilisty u obce Volnovacha byl záměrně zasažen ukrajinskou směrovanou nášlapnou minou, věří novinář z Washington’s blog.


Předkládá přitom navíc jako důkaz viny Kyjeva dokument, k němuž se dostali hackeři, a v němž  šéf bezpečnostní služby Ukrajiny požaduje uplatnit teror proti civilnímu obyvatelstvu, aby se zvýšila morálka vojáků.

Kyjevské úřady a Obamova administrativa v poměrně krátké době po tragédii se v autobuse  u  Volnovachy, kde zahynulo 12 cestujících, rychle označili za viníky povstalce. Novinář George Eliason na Washington’s blog s nimi nesouhlasí a předkládá argumenty, že se na vražedném útoku na civilisty podíleli zástupci ATO (antiteroristické operace, jak nazývá Kyjev válku proti vlastním občanům).

Za prvé, autor uvádí, že nejbližší dělostřelecká jednotka povstalců je 50 kilometrů od místa útoku.

Kromě toho, ruská sociální síť zveřejnila prohlášení Pravého sektoru, ve kterém jeho představitelé přiznali, že zničili autobus s "teroristy" oblasti Volnovacha. Navíc Kyjev v posledních dnech v dramaticky zvýšil počet útoků, uvedl novinář, a to i na neutrálním území.

Podle videa, které se objevilo na sítích, je oblast okolo autobusu zaminována. Ovšem kráter, po údajném dělostřeleckém granátu, je poměrně plochý a čtvercového tvaru, což naznačuje spíše, že se zde kopalo lopatou, pokračoval novinář a doplnil, že se mina dá odpálit na dálku.

A dále, v dokumentu Ukrajinské bezpečnostní služby z 25. prosince, který se hackerům podařilo získat, pak její šéf Valentin Nalyvajčenko nařizuje vojákům útočit na civilisty z měst pod kontrolou ukrajinské armády. S tím, že se vina za tyto útoky musí připsat povstalcům v Donbasu, uvedl Eliason.

Obludný zločin u Donbasu. Dvanáct zavražděných civilistů v autobusu!

Faktem je, vysvětluje novinář, že morálka vojáků je slabá, a místní obyvatelé podporují Novorusko. Tento "propagandistický krok" by tedy měl zvýšit počet lidí ochotných sloužit v armádě a posílit  horlivost vojáků v boji proti nepříteli.

Tento dokument nebyl napsán obyčejným ukrajinským příznivcem, ale skutečným nacistou, prohlásil pobouřeně novinář. A tento člověk představuje novou ukrajinskou vládu, kterou Obamova administrativa přivedla k moci. Tento dokument je, podle George Eliasona, velmi jasným důkazem zločinů proti lidskosti ukrajinské vlády.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode