Čůrák, zmrd, pobleje, chlastá... Silvestrovská pomsta Jiřího Ovčáčka těm, kteří letos urazili Zemana. Ať nečte Šiklová, Putna, Janda, Filipovská, Rejžek, Dienstbier a další

06.01.2016 11:57

ROZHOVOR Na adresu prezidenta Miloše Zemana během roku 2015 zaznělo neobyčejně velké množství nepěkných a často i dosti vulgárních výrazů. Pronesli je veřejně známí lidé. Redakce ParlamentníchListů.cz vybrala dvanáct z těch nejdrsnějších kritických výroků nebo nadávek a předložila je tiskovému mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi s tím, aby se klidně i se silvestrovským nadhledem pustil do jejich okomentování.


 

Prezident republiky je zkušený demagog, který nikdy nepronáší čirou lež. Řekl to Martin C. Putna s tím, že když Miloš Zeman hovoří třeba o boji proti IS, souhlasil by s tím skoro každý, ale důležitý je kontext, v jakém prezident slova pronese, a často zjistíme, že to v důsledku dostane „poněkud hnědorudý šmak“. Co nám k tomu řeknete?

Není profesor, jako profesor, potvrzuje svými činy i slovy pan Putna. Minul se prostě povoláním. Jako kreslič agitačních plakátů by byl jistě velmi žádaný. Vždyť jednu převelice úspěšnou ukázku tvorby už má za sebou. Až tak úspěšnou, že jsem o ní hovořil na tiskové konferenci. Agitprop Putna, to je budoucnost páně profesorova.

Prezident republiky je diabetik, který chlastá, což je velice špatná prognóza svědčící o jeho těžkém poškození mozku. Řekla to socioložka Jiřina Šiklová s tím, že Miloš Zeman podporuje názory nevzdělaných lidí neschopných uvažovat, kteří stále přemýšlejí jako za komunistů ve stylu „Kdo za to může? Třídní nepřítel. Buržoazie. Židi, Amerika, islám“. Jak na to zareaguje tiskový mluvčí hlavy státu?

Život socioložky – toť kronika poválečné doby. KSČ, socialismus s lidskou tváří, Charta 77 a Strana zelených. Při takovém životopisu už máte nárok občas pronášet nemoudré nesmysly, jako v tomto případě. Vzdělání totiž ještě neznamená moudrost.

Prezident republiky není žádný islamofob, je jenom bezuzdný populista, který v tuto chvíli hraje na islamofobní strunu. Řekl to předseda TOP 09 Miroslav Kalousek s tím, že kdyby většina národa milovala islám, chodil by Miloš Zeman do mešity. Prosíme o váš komentář.

Dávno, dávno před tím, než se Miroslav Kalousek dvořil komunistům s lákavou nabídkou vládnutí, pan prezident varoval mnohokrát veřejně před nebezpečím islámského fundamentalismu. Jde tedy o názorovou kontinuitu, o populismu nemůže být řeč. Jestli je ovšem někdo mistrem ve hře na různé struny, je to Miroslav Kalousek. Už jich hodně vystřídal a začal brzo, ještě v ČSSR.

Následující slova pronesl o prezidentu republiky bulvární novinář Pavel Novotný: „Nám vládne takovej čůrák, že se za něj stydím před svýma dětma. Každej rok vyvěšuju tibetskou vlajku a vysvětluju dětem, proč tu tibetskou vlajku vyvěšujeme. A ten zmrd jede a uzná celistvost Číny. Já se tak strašně stydím za svého prezidenta.“ Co byste mu vzkázal?

Řekl Pavel Novotný a vyškrábal se ze senkrovny.

Dalším z výrazně drsných a neméně vulgárních komentářů k výroku prezidenta republiky o migrační krizi jsou následující slova Jana Rejžka, která jako obvykle ventiloval na svém twitterovém účtu: „Až sem brzy vtrhnou islámští teroristé, prezident Zeman nevezme pušku, ale všechny pobleje jako tehdy klenoty, a oni strachem uprchnou“. Jaká slova a pocity vám vytanou na mysl po přečtení oněch řádků?

Ta slova zní jako podivná Melodie. A je to vlastní Gól.

Když bude Zeman znovu kandidovat, ať lidé přijdou k rozumu a už ho nevolí. To by bylo krásné, kdyby se to splnilo… Pro lidi, kteří prezidenta obdivují, je to takový buřt s cibulí. Buřt s cibulí, to jde krásně k jeho kecům. Takto se o hlavě státu vyjadřovala herečka Pavlína Filipovská, která v jiném rozhovoru neušetřila ani vás osobně, když řekla, že „pan Ovčáček je blbý... On se Miloši Zemanovi asi zalíbil proto, že je schopný jakoukoliv volovinu přesně papouškovat, a to ještě v plném znění. Stydí se někdy za sebe?“ Tedy, stydíte se někdy za sebe, jak to cítí paní Filipovská?

Zrovna v těchto dnech Česká televize opakovala normalizační silvestry ČST z konce 70. let. Zahlédl jsem tam i Pavlínu Filipovskou. Moc jí to v té Zelenkově televizi slušelo! Jistě se za to také nestydí.

Prezident republiky je hvězdou ruské propagandy. V ruských médiích byl Zeman zmiňován 32x častěji než třeba německý prezident. Řekl to zástupce ředitele sdružení Evropské hodnoty Jakub Janda s tím, že Miloš Zeman „je hrdinou ruské informační mašinerie, která bojuje proti západnímu světu. Evidentně mu to vůbec nevadí. My mu rádi klademe otázky, proč to dělá a jestli si je vědom, kdo jsou jeho spojenci. Což zřejmě není“. Co na to říkáte?

Janda? Janda? Janda? Marně se snažím vzpomenout, o koho jde. Ale...už vím! To je ten mladý pán, co chtěl tuze moc pracovat pro Václava Klause, že. A teď mu nemůže přijít na jméno stejně jako panu prezidentovi. Tihle mladí „svazáci“ se objevují vlastně v každé kritičtější době. Důležité je, aby nezískali rozhodující slovo. Jinak jsou z toho 50. léta.

Prezident republiky napomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci společnosti. Řekl to ministr pro lidská práva z ČSSD Jiří Dienstbier, který si podle svých slov „nikdy neuměl představit, že hlava tohoto státu bude podporovat extremistické pozice, bude takovýmto způsobem rozdělovat, rozeštvávat společnost, a především strašit lidi“. Jaký komentář vás po přečtení těchto slov napadne?

Lidé jako pan univerzální ministr jsou těmi, kdo umetají cestičku extremistům na pravé i levé straně politického spektra. Na panu Dienstbierovi jsou fascinující dvě věci. První, jak se již několik let úspěšné tváří jako moderní levičák. Přitom není ani moderní, ani levičák. A tou druhou věcí je fakt, že se může na ministerském křesle tak dlouho udržet člověk, který pohrdá názory lidí a jejich oprávněnými obavami.

Česká republika by měla přijmout aspoň milion uprchlíků a vstřebala by to. Řekl to aktivista Milan Kohout s tím, že záměrně svými výroky otevřel „žumpu xenofobie“. Tedy, proč bychom nemohli přijmout milion uprchlíků a třeba tím vyřešit problémy s uvolněnými pracovními místy na některých neoblíbených pozicích? A je česká společnost xenofobní a netolerantní?

Navrhuji opačný postup. Zaslat k těm milionům pana Kohouta. Ušetříme a bude bezpečněji.

Po vystoupení prezidenta republiky v posledním Prezidentském pressklubu s Xaverem Veselým se rozepsal bývalý šéfredaktor Reflexu a nyní vydavatel Svobodného fóra Pavel Šafr: „Tak jsem si dal chvilku zemanovské samolibé debility a mám problém, že je mi z něj fyzicky zle. Nejde o žádnou nenávist. Je to směsice pocitů stupidity, lítosti a bezmocnosti.“ Co k tomu říci?

Pavel Šafr je znám svými povzdechy a lomením rukou. Třeba jednou bude v Praze „Šafrova chodba vzdychů“ a turisté se jen pohrnou. Devizy se hodí vždycky, ne?

Nelichotivých výroků vůči prezidentu republiky pronesl v letošním roce hned celou řadu dnes už bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Například konstatoval, že nesouhlasí s nápadem Miloše Zemana zapojit do boje proti džihádistům i Rusko a dodal: „To jsou mi nápady! On že by pohnul Putinem, aby vojensky intervenoval? Francouzi říkají, že nikdo nemá prdět výš, než má dírku. Ješitnost je hrozná věc, páchá ty největší škody“. Vaše odpověď je mi sice skoro jasná, ale nechám vás reagovat, aniž bych něco podsouval…

Jeho Jasnost je pověstná vybraným slovníkem, kterým soustavně obohacuje český politický diskurs. Kouzelné je pozorovat, když Jeho Jasnost vypustí takové moudro „z dírky“ a pražská kavárna začne okamžitě slastně pobíhat ve vzniklém vanu.

Pěknou řádku měsíců už prezidentu republiky nemůže přijít na jméno šéfredaktor Britských listů Jan Čulík. Mnohdy volil i nepříliš lichotivá slova. Třeba poté, co Miloš Zeman uvedl, že Martina Konvičku nezná a viděl ho poprvé až na Albertově. K tomu Čulík řekl: „Zeman je buď blbec, že o tom ‚nevěděl‘, jak nám nyní tvrdí – což by bylo opravdu znepokojující u prezidenta ČR – anebo nám prostě lže.“ Jakým způsobem vnímáte tuto činnost Jana Čulíka?

Jan Čulík, toť vskutku statečný bojovník za obohacení zapšklé české společnosti. Jak říkal klasik, vlast je nevětraný pelech. Jan Čulík by vlast rád provětral, ale věrolomné obyvatelstvo nemá pro jeho snahy pochopení. Přiznám se, jsem také věrolomným obyvatelem.

Toť vše. Dvanáct výroků různých politiků nebo aktivistů je víc než dost. Na závěr, co byste vzkázal českým občanům do nového roku, jak z vašeho úhlu vnímat dění v naší zemi, migrační krizi, jak mají lidé brát poznámky některých, že prezidenta podporují jen nevzdělanci, hloupí venkované, že se Češi fašizují a prezident tomu jen odporně nadbíhá?

Do nového roku přeji především pevné zdraví, to je totiž to nejcennější. Přeji nám všem také odvahu. Budeme ji opravdu potřebovat, rok 2016 nebude jednoduchý. V této souvislosti nám přeji, aby atmosféru v naší zemi neotrávili ti, kteří se vyvyšují nad druhé, ti, kteří neumí respektovat odlišný názor. Jsou lehce poznatelní. Rádi kážou o morálce a hodnotách, obé jim ale chybí.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode