Každé české médium si tyto ruskojazyčné obyvatele Doněcka či Luhanska, prostě z východní Ukrajiny, nazývá po svém. A představitelé proruských separatistů v Doněcké a Luhanské oblasti po lidovém hĺasování po svém způsobu jednají o spojení svých “lidových republik”. Před referendem prohlásili, že není podstatné, kolik lidí přijde k urnám, že se stejně připojí k Rusku, byť je Putin takticky zrazoval od tohoto skutku. A je z toho anarchie na obou stranách, v Ukrajině to vře jako v papiňáku. Bude konec Ukrajiny, o níž dnes už nikdo nestojí. Není shoda na ničem a počet mrtvých už přesáhl dvě stě. Včetně masakru banditů Pravého sektoru v Oděse. A místo toho, aby kyjevská vláda Jaseňuka zavítala do Doněcka, nebo aby pozvala východní separatisty k jednání do Kyjeva; odletěla do Bruselu na jednání s Evropskou komisí.

Jaký to má všechno smysl? Udržet Ukrajinu na uzdě, aby se nepřidala k Ruské federaci. EU a NATO, spozorované nejzadluženějším státem světa USA, mají jediný cíl - bude nás víc, nebudem se bát vlka Putina nic. A dvě třetiny Ukrajinců chtějí mít klid pro práci a zažívají velké rozčarování, jelikož se jim pojmy o svobodě projevu a jejich svobodné vůli rozplynuly, jako pára nad hrncem. Za Janukovyče se jim nelíbilo skoro všecko, za Majdanu už vůbec nic. Ale říct to nahlas, mají strach. Bandy zločinců Pravého sektoru a strany Svoboda odpor tvrdě trestají. Kde a kdy tento strašlivý konflikt začal? Svoloč na Majdanu, urážející demokracii svým pojmenováním demonstranti.

Je z toho pogrom na Ukrajině, marně Putin vyzývá ke klidu a k jednání. Bože, jenom to ne, zapřísahají se pučisté z Majdanu; jejich cílem je přece občanská válka a převzetí moci. Jak toho dosáhnout? Vyprovokovat ozbrojené střety mezi tzv. „demonstranty“ a bezpečnostními složkami státu. Syrijský scénář; napřed „operace Revoluce“ pokojnými demonstracemi, které se postupně měnily na otevřené ozbrojené střety s policií. I zde byli demonstranti vypláceni Rockefellerovými nadacemi podle toho, kolik se jim podařilo zranit policistů, zapálit policejních vozů. Ochlokracie Kyjeva s přilbami a řetězy útočící v Kyjevě na policisty spreji a železnými tyčemi. Nutnost přimět policii k tvrdému zásahu, který by mohl být propagandisticky využit k rozpoutání ještě většího „revolučního pekla“ v ulicích. http://www.youtube.com/watch?v=DlQDczz80XE

Použit bagrů a další těžké techniky bylo účinné. K použití střelných zbraní ještě nedali „polní velitelé“ ze zpravodajských služeb na západ od ukrajinských hranic pokyn. Pokus o začlenění Ukrajiny do EU, strategický útok na Rusko. Co bylo hlavním důvodem ke spuštění „operace Ukrajina“ známými a vyzkoušenými sorosovskými agenturami pro organizaci státních převratů? Prezident Viktor Janukovyč odmítl podepsat asociační dohodu s Evropskou unií, která by Ukrajinu ekonomicky a politicky rozvrátila. Bývalý předseda portugalských komunistů Barroso má jasno: “Buď bude Ukrajina naše, nebo padne. Nepřipustíme, aby si udržela dosavadní úroveň spolupráce s Ruskem.”

Tak vzniklo „reality show” zvané Ukrajina, osvobození zlodějky Tymošenkové, pykající ve vězení za mnohamiliardové defraudace a přípravu nájemné vraždy manželů Ščerbakových, kterou se tato chráněnkyně EU snažila zbavit nepohodlných podnikatelských konkurentů. „Jen přileťte přátelé ukrajinského lidu a osvoboďte nás. Přileťte nám pomoci ze všech evropských zemí.“ A stalo se, nejen z Evropoy, ale také několik stovek amerických agentů. Opět syrský scénář, poskytující šanci tisícům islamistů z třiceti zemí světa. A do toho komsomolec a šéf tajných služeb Arsenij Jaceňuk: „Buď oni nás, nebo my je, Ukrajina musí povstat. Přijali jsme rozhodnutí zřídit na Majdanu štáb. Žádáme západní partnery, aby uvalili sankce na Janukovyče. Janukovyč není víc naším prezidentem, musí odejít“. A ten odešel, vlastně utekl před zlynčováním a dnes se na dohodu s ním o levném plynu kyjevští nacionalisté a fašisté odvolávají. http://orgo-http://orgo-net.blogspot.cz/2014/02/ukrajina-syrie-tyz-scenar-povstani.html

Vraťme se zpět v chronologii toho, co jsem o ukrajinské krizi již napsal. Napřed jsem varoval; nevěřte amatérským revolucionářům Štětinům, Kocábům a Schwarzenbergům, co se chtějí jen zviditelnit, že na barikádách bojují poctiví občané Kyjeva za svobodu a lepší život. Majdan má asi čtyři kilometry čtvereční, skoro tisícinu rozlohy velkého Kyjeva, v němž žije naprostá většina obyvatel, kterým nic neschází a jen trnou strachy, aby nepřišli o práci, o byt, aby měli co jíst, a aby se něco nestalo jejich dětem; nepletou se prostě zbytečně tam, kde by mohli přijít k újmě na zdraví.

Takové je skuteč hlavní město Ukrajiny, v němž žije z téměř tří milionů obyvatel na 900 km2 spousta mých známých i se svými rodinami, možná nadávají jako každý z nás na politiky, volby je zajímají jen tak z poloviny, ale nikdy by po nikom nehodili zápalnou láhev či dlažební kostku, na nikoho by nevytáhli kulovnici. Demonstrovat sice byli, ale jen do fáze, než se vše zvrhlo v chaos, zapalování pneumatik, brutální rvačky a ve vraždění. Nejsou to totiž neonacisté, snipeři, rowdies a chuligáni, ti “praví bojovníci” z barikád na Majdanu, ale obyčejní dělníci, lékaři, učitelé, vědci, řidiči, prostě všichni slušní lidé, co musí každé ráno zodpovědně vstávat do práce…

Fotka uživatele MarkOne1 Před deseti lety měla Ukrajina 51,7 milionu obyvatel, jichž však sedm milionů ubylo. Důvodem byla především masová emigrace na Západ za výdělky. Z milionů Ukrajinců, kteří pracují v zahraničí, jich je podle odhadu 60 procent v zemích Evropské unie. Další pak v Severní Americe a tři miliony v Rusku. Současné devizové rezervy ukrajinské centrální banky činí 18,8 miliardy dolarů, což postačuje k financování sotva tříměsíčního dovozu. Nyní potřebuje Ukrajina zahraniční pomoc v celkové výši 35 miliard dolarů (skoro 700 miliard Kč).Evropský prezident Herman Van Rompuy pateticky vyzval Evropskou unii, aby na ukrajinskou krizi reagovala odvrácením se od Ruska a výrazným posílením svých obchodních, politických a vojenských vazeb se Spojenými státy. Vskutku šalomounské rozhodnutí totálního evropského ignoranta. Dostanate prachy, ale zapomenete na Rusko.

Dostal jsem z Doněcka od sestry svého kyjevského přítele odpověď na moji otázku, jak přišli Ukrajinci na to, že by chtěli být zrovna v EU? Měli vůbec ponětí, co je to EU a jaké by z tohoto členství měli výhody? Poslala mi pár čísel. Prý to dostala z Česko; Evropský parlament schválil rozpočet Evropské unie na rok 2013, v jehož průběhu měla ČR obdržet z rozpočtu EU celkem 113,7 mld. Kč (tj. cca 4,52 mld. €), čímž tak získala o 73,8 mld. Kč více (tj. o 2,94 mld. €), než do evropského rozpočtu zaplatila. To prý Ukrajince láká. Sedl jsem si z toho na zadek a vzpomněl si na vítězné Madelovy jihoafrické volby, kdy si černoši představovali, že dostanou platební kartu, kterou jen zastrčí do bankomantu a vyjedou jim randy, aniž by napřed pracovali, vydělali si peníze a ty si do banky uložili.

Drtivá většina Ukrajinců byla ráda, že budou mít “výhody”, aniž by tušili, že v EU existuje většina zemí jako Řecko, Portugalsko, Španělsko a další, kteří naopak mají bilionové dluhy. Ukrajina se však dočkala; aniž euro někam vložila, dostane nášup. Včera zástupci komise a kyjevské vlády podepsali několik dohod a memorand umožňujících přístup Ukrajiny k penězům z EU. Kromě střednědobé půjčky z programu makrofinanční pomoci ve výši jedné miliardy eur (asi 27 miliard korun) to bylo také 365 milionů eur (skoro deset miliard korun) na podporu práce státních institucí a rozvoje občanské společnosti. Před nedávnom podepsal Jaceňuk první část asociační smolouvy - politickou “oblbovací” část. Nový prezident Ukrajiny, který má vzejít z voleb 25. května 2014, popeláší ihned do Bruselu, aby podepsal i ekonomickou část, na kterou se majdanští už třesou.

Ovšem v dezolátním stavu již Ukrajina dluží Rusku tři a půl miliardy dolarů za dodávky plynu za minulé období. Rusko vychází z ceny 486 dolarů za tisíc metrů krychlových plynu. Ukrajina to neuznává a je ochotná platit jen polovinu. Opírá se přitom o dohody, které uzavřel sesazený prezident Viktor Janukovyč. Čiré pokrytectví a drzost neslýchaná; Janukovyče Ukrajina neuznává, ale jeho dohody se jí hodí. Podmínky dohody se ale změnily, protože Kyjev platí buď pozdě, nebo vůbec. Na zvýhodněnou cenu tak prý ztratil nárok.  Spojené státy vyzvaly Rusko, aby Ukrajinu přestalo dodávkami plynu vydírat. Neuvěřitelné; jaképak vydírání? Tomu říkají USA tržní mechanismus? Jak se u nich zachází s dlužníky skoro čtyř miliard dolarů?

Copak je Rusko pro Kyjev dojnou krávou a zaopatřovacím ústavem? Jaký by to Ukrajinci asi chtěli tržní mechanismus v tom jejich národním Banderovsko-Hitlerovském socialismu, v němž je rozkrádací plynová mafie úžasnou tradicí? Ukrajinská spotřeba plynu přece činí směšných zhruba 50 miliard krychlových metrů plynu ročně; měli by za takovou trošku snad ještě zaplatit…? A plyn jim chce poskytnout Slovensko. Rafinované; prý ze svých vlastních zásob a ne proti smlouvě s ruským Gazpromem. Ke zpětným dodávkám plynu bude údajně využíván plynovod vedoucí ze slovenské elektrárny Vojany do ukrajinského Užhorodu. Vystačí to na 50 miliard krychlových metrů plynu, které ročně Ukrajina spotřebuje? Nebo to bude jen přetlakováním ruského plynovodu Jamal?

Přitom Rusko mělo prodloužen pronájem sevastopolské základny do roku 2042 s pětiletou opcí; Moskva za to Janukovyčovi poskytla devítiletou třicetiprocentní slevu na ruský plyn. Ukrajina je na něm životně závislá a díky slevě mohla ušetřit až 40 miliard dolarů (800 miliard Kč). Nyní však Moskva schválila zákon, jenž “přerušuje platnost” rusko-ukrajinských smluv z let 1997 a 2010 o rozdělení černomořské flotily, o postavení a podmínkách pobytu černomořské flotily na území Ukrajiny, o platbách spjatých s rozdělením a pobytem flotily a o prodloužení pronájmu sevastopolské základny. Krym byl zkrátka přijat do Ruské federace; vídeňská konvence o mezinárodních dohodách povoluje Rusku stávající smlouvy vypovědět. Ovšem, zloděk křičí, chyťte zloděje. Rusko údajně při anexi Krymu ukradlo Ukrajině více než dvě miliardy kubických metrů plynu, vrty na pevnině i na moři a celé ropné společnosti, prohlásil ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

A kdo je pro nás nyní na Ukrajině partner; fašistická strana Svoboda Banderovců? Rowdies, chuligáni, najímaní snipeři? Nebo kdo…? Tymošeková s nakradenými “plynovými” miliardami? A Krym, to je průšvih - ruská invaze, ale osamostatnění Lvova? To je přece svoboda a nezávislost. Totální deziluze jako za totality. Proč jsou evropští političtí lídři ochotni podporovat zmiňované fašistické a další podobné skupiny na Ukrajině? A co dál předvádí Česká televize, je tragédie; dělá z nás tupé ovce. Pořád dokola, o nové vládě Ukrajiny z Majdanu, ale nic o tom, jak se dostal Viktor Janukovyč k moci? Že byl demokraticky zvolen ve svobodných volbách, což potvrdila též EU? ttp://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Na každém rohu musí občané Ukrajiny sledovat, jak se politici, co je vyprovokovali k Majdanu, podrážejí sami sebe; viz. náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na uniklém záznamu rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem hovoří o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA “vyjebaly s EU”, anglicky “Fuck the EU”, jenž vrhá velmi špatné světlo na takzvanou revoluci na Ukrajině. Některá slova je třeba opakovat donekonečna, aby se jasně vědělo, kdo je skutečný terorista… A do toho Tymošenková s nenávistnými výkřiky, že je schopná chopit se zbraně a střelit toho šmejda Putina do hlavy, z Ruska udělá spáleniště a osm milionů ruských vyvrhelů žijících na Ukrajině odpálí atomovými zbraněmi…

Kdo rozpoutal na Ukrajině násilí a zabíjení? Začal s tím boxer Kličko, co s megafonem vyzýval Kyjevany: “Obracím se na každého z vás a prosím, abyste zůstali na Majdanu, nevycházeli za hranice Majdanu. My nevylučujeme, že dojde k policejnímu útoku na Majdan,” prohlásil ze scény na náměstí Nezávislost. Možná mu nedošlo, že sám provokuje k násilí; co také jiného může zajímat boxera. jenž se rozbíjením hlav živí. Stejně, jako když vzkazuje Janukovyčovi, že skončí jako Kaddáfí a Ceaucescu; oba byli brutálně popraveni. A jedinou starostí pomstychtivého Chodorkovského bylo z barikád vyzvat Čečensko a Majdan k uchopení zbraní. “Pokud své krajany vyzývám, aby bránili ruskou zemi na severním Kavkazu, a to se zbraní v rukou, pak stejnou výzvu jsem povinen adresovat i ukrajinskému lidu. Ruská propaganda lže jako vždy, tady v Kyjevě nejsou žádní fašisté ani nacisté,” reagoval bývalý ropný oligarcha na ruská obvinění, že převrat v Kyjevě je dílem ultrapravicových bojůvek, které nový režim neovládá. Takové byly řeči propagandy s prapory banderovského trojzubce nad hlavami….

Mezi zahraniční žoldnéře patří i Dán John Gerhard Østergaard Christensen, zajatý lidovou milicí v Donbase, a maskovaný jako mezinárodní vojenský pozorovatel. Je to jeden z těch, co bojovali v jednotkách NATO v Afghánistánu (první zprava). Holt, tak dlouho se hledali, až se našli…

A česká veřejnoprávní média? Motto morálky ČT je zcela zřejmé: “Tato skutečnost sice není v souladu s novinářskou etikou, ovšem sama o sobě nezakládá podezření na porušení zákona, aneb Čím by se novináři živili, kdyby nebylo špatnosti jiných?” Ostatně, paní Tvarůžkovou, která inkriminované motto jen potvrdila, si může poslechnout v odkazech.

A došlo k úplně nejhoršímu, co se sankcí týká. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pozastavuje veškerou spolupráci s Ruskem. Vesmírná agentura toto rozhodnutí oznámila týden poté, co i přes ruskou anexi ukrajinského Krymu označila americko-ruské kosmické vztahy za dobré, napsala v noci na dnešek agentura AP. V rámci nového přístupu nebudou zaměstnanci NASA cestovat do Ruska a ani přijímat ruské návštěvy. Také podle AP nebudou se svými kolegy z Ruska smět udržovat elektronický kontakt a ani pořádat společné telekonference. Spojené státy jsou přitom na ruském kosmickém programu závislé, neboť v současné době nemají po vyřazení raketoplánů vlastní kosmickou loď, kterou by mohly dopravit astronauty do vesmíru. Američané proto využívají ruská plavidla Sojuz, za jedno místo v této kosmické lodi platí takřka 71 milionů dolarů (přes 1,4 miliardy korun). Nabízí se tedy prakticky jediné citelné ruské protiopatření - přerušení provozu Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Stalo by se tak vůbec poprvé za 13 let, co lidé na ISS pobývají.

Stejně, jako byla řeč o syrském scénáři na Ukrajině, je zde rovněž stopa George Sorose. Multimiliardář, politický filantrop a maďarský Žid už hrál klíčovou roli v asijských krizích 90. let a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros o sobě prohlásil: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ Sydney Morning Herald, rozhovor z 15.listopadu 1997.

Inu, gubernátor ukrajinské Chersonská oblasti Jurij Odarčenko na oslavách Dne vítězství nad fašismem nazval Adolfa Hitlera ” osvoboditelem ” a Josifa Stalina “tyranem”, uvedla agentura ITAR - TAS. “Pokud čteme historii, vidíme, že Hitler především vyzdvihoval heslo: Osvobození lidí od komunistického zla a osvobození lidí od tyrana Stalina,” prohlásil v Chersones Odarčenko, člen Tymošenkové politické strany Baťkivščyna - Otčina - Vlast… h