Dej hlupákovi razítko a vytvoří nový formulář. Nebo nový zákaz. To už se všichni opravdu zbláznili!?

24.02.2015 19:42

Tento názor už jsme prezentovali několikrát. Stát je tu od toho, aby zabezpečoval funkce, které jiný subjekt zabezpečit nemůže. Příkladem může být třeba obrana. Stát tu rozhodně není od toho, aby nám, svéprávným občanům organizoval život prostřednictvím nejrůznějších nesmyslných nařízení a zákazů.

Stará pravda praví „dej blbci moc a razítko a vytvoří další nesmyslný formulář“ V tomto případě nejde o formulář, ale zákaz. Novela školského zákona zakazuje v prostorách škol prodej kávy. A zakazuje to ve jménu jakési výchovy ke zdravému způsobu života. Vcelku nemáme problém se zákazem či omezením prodeje různých přeslazených patoků a čokoládových tyčinek na základních školách. Ale, že by se sedmi nebo desetiletí žáci o přestávkách nalévali kávou, asi není moc pravděpodobné. Mezi školy však patří i střední či vyšší odborné vzdělávací instituce. A tyto instituce už navštěvují studenti od 15 do 50. Opravdu si někdo myslí, že tyto studenty je potřeba "vychovávat" podobným zákazem?

Ohlas ředitelů škol je vcelku jednoznačný. Takovou pitomost jsme opravdu ještě nezažili. A mají pochopitelně pravdu.

Tato hloupost se do novely zákona dostala buď omylem, protože někdo někde nepřemýšlel, což je sice smutné, ale dá se to pochopit, nebo si zase nějaký úředník osobuje právo vychovávat společnost prostřednictvím zákazů a nařízení!

Podle mluvčí MŠMT Kláry Bílé je možné, že novela zákona může být dále specifikována vyhláškou. A už jsme zase u toho. Vydáme novelu zákona, a protože jí nějací troubové hned od počátku „zprasili“, tak k ní budeme přijímat další vyhlášku! To už je tedy opravdu kocourkov. A co to páni úředníci za peníze nás, daňových poplatníků, udělat rovnou správně! A pokud ne, tak by měla nastoupit finanční odpovědnost! Jako u každého jiného kdo vyprodukuje zmetek!

Ale to je jenom jedna část problému. Druhá část a podle nás daleko důležitější je ta, že si stát prostřednictvím svých institucí osobuje čím dál větší právo zasahovat občanům do života i ve věcech, do kterých mu vůbec nic není!

Opravdu potřebujeme, aby nás stát buzeroval pomalu ve všech oblastech života? Protože pak už nebude daleko k naplnění známého Orwellova románu. Prostě na nás stát bude dohlížet. Dnes jestli nepijeme kávu, zítra třeba zda nejíme bůček, nosíme zdravou obuv, nekoukáme na závadné pořady a jestli chodíme včas spát atd.! Na tohle si ten stát platíme!?

A nejhorší na tom je to státní přesvědčení, že to všechno dělá v zájmu našeho dobra!  

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode