Forbes: Všude tam, kde USA zasáhly, tak to končí katastrofou!

28.02.2015 14:28

Forbes: Všude tam, kde USA zasáhly, tak to končí katastrofou!

Forbes: Všude tam, kde USA zasáhly, tak to končí katastrofou!

Zahraniční politika Spojených států se řídí blázny, kteří jsou přesvědčeni, že by se Amerika měla zapojit do jakéhokoli střetu, transformovat každou společnost, ale takový zásah vždy vede ke zhoršení situace.

Zahraničně-politické iniciativy z USA za posledních dvacet let vždy vedly ke katastrofě, říká Doug Bendou, vědecký pracovník Cato Institutu, bývalý zvláštní asistent administrativy prezidenta Ronalda Reagana, politický analytik v časopisu Forbes.

„Americká zahraniční politika je řízena blázny. Jaký jiný závěr lze vyvodit ze skutečnosti, že obě strany (demokraté a republikáni – pozn.red.) požadují, aby USA kdykoliv zasahovaly do vnitřních záležitostí nějakého státu, bez ohledu na následky? přičemž, bez ohledu na to, jak katastrofální výsledky mají invaze, váleční lobbisté budou i nadále trvat na tom, že pro to byl dobrý důvod," konstatuje Bendou v článku pro Forbes.

Analytik zdůrazňuje, že zahraniční politika nedělá rozdíly mezi republikány a demokraty. „Konsenzem obou hlavních politických stran je konstantní intervence," napsal. Podle Bendou, se zástupci obou politických stran snaží předčit toho druhého jen v bezohlednosti zásahu.

Ironicky poznamenal že podle washingtonské elity by se Američané měli zapojit do jakéhokoli střetu, předělat každou společnosti, zvítězit nad každým soupeřem a ignorovat kritiku.

Přičemž, analytik zdůrazňuje, že každý zásah USA ve skutečnosti jen komplikuje a zhoršuje situaci, a každá nová intervence vyvolává nové problémy, krize a katastrofy, které zase následně „přerostou do nového kola války, okupace, bombardování, humanitárních programů, invaze, diplomatického tlaku a jiné formy intervence".

Americký analytik: USA se chystají na hrozný a tragický omyl

"Strýček Sam prokázal, že má moc podobnou té, kterou měl král Midas. Ať už se dotkne čehokoliv promění se to na chaos. Pokaždé, když Washington někde zasahuje, situace se zhorší," poznamenal autor s tím, že politika USA v posledních dvaceti letech ukázala, že je tento přístup strašnou katastrofou.

Bendou si vzpomněl na Obamův větu „přestat dělat blbosti", který americký prezident oznámil při  příchodu do Bílého domu.

„Je to škoda, že tím nebyl schopen sledovat vlastní politickou doktrínu," uzavřel analytik.

(kou, prvnizpravy.cz, ria novosti, foto: arch.)

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode