Jak se rozkrádalo v Roudnici nad Labem

08.05.2015 12:09

Roudnice nad Labem se ještě bude muset vyrovnat se spoustou věcí, teď je nejdůležitější odrazit útok lidí, kteří soudě podle manipulací s volbami sledují hlavně svůj zájem.

Jak ve středu 9. února pro Hospodářské noviny napsal úspěšný podnikatel Karel Janeček, kterého míra rozkrádání veřejných financí naštvala tak, že se rozhodl založit Nadační fond proti korupci, z ekonomického hlediska je korupce a rozhazování městských peněz "nejhorší formou krádeže".

"Dopad rozkrádání veřejných financí na stát je devastující. Důsledkem korupce, tedy hlavně dohazování nadhodnocených zakázek vlastním nebo spřízněným firmám, je růst deficitu veřejných rozpočtů se všemi negativními důsledky, včetně nutnosti snižování výdajů a zvyšování daní," píše Janeček.

O jeho projektu si můžete víc přečíst například zde.

Jinými slovy tím říká, že nebudeme-li kontrolovat lidi, kteří nakládají s penězi měst a státu, budeme jejich zisky platit ze svých čím dál rostoucích daní. Vyšší daně současně ze země vyhánějí investory i už existující fabriky. Výroba se přesouvá jinam a lidé přicházejí o práci. I tohle všechno je potřeba za tím vším vidět.

Vláda lidí, kteří si z úřadu dělají vlastní firmu, s sebou nese ještě řadu dalších zásadních negativ. Jak už jsme napsali v jednom z předchozích příspěvků, město utrácí peníze chaoticky, jen na věci, které lze realizovat snadno a za co nejvíc peněz. Výsledkem je nesmyslné plánování zástavby, které nevychází z žádné dlouhodobé strategie nebo plánu. Nebo ohňostroje a pompézní akce, které za jediný den vycucnou z rozpočtu na kulturu peníze na celý rok.

Důsledkem vlády nekompetentních lidí, kteří sledují hlavně svůj zájem, je tudíž nejen zadlužování města, a tedy nás všech, ale ve výsledku i chaos a takřka nulový přínos. Že tím zpochybňujeme třeba nové chodníky v roudnických ulicích? Vůbec ne. Jen si stojíme za tím, že maskují to, co je skutečně potřeba řešit, ale na co by bylo potřeba vynaložit příliš energie a času, a to s nejistým výsledkem.

Příklady jsme uvedli už v jednom z předchozích příspěvků.

Je až legrační sledovat, jak se tihle lidé - ve všech českých a moravských městech - zaštiťují tím, že je potřeba v první řadě zabránit, aby se k moci dostali komunisté. Třeba takoví ekonomové mají na věc úplně jiný názor. A těžko podezírat lidi jako je výše zmiňovaný finančník Janeček z toho, že jsou komunisti. Říkají jasně: v první řadě je potřeba zabránit tomu, aby se moci ujali ti, kteří kradou, ať už jsou to komunisté, nebo členové ODS.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode