Jestlipak naši poslanci znají i tyto názory vydržované elitní skupiny?

14.10.2015 14:20

Názor cikánů na budoucnost - od učitelky ze zvláštní školy
 
Tak to je síla !
 
JE TO BEZNADĚJNÉ, DOKUD VLÁDA NEZASÁHNE SPRÁVNÝM SMĚREM !                 Názor cikánů na budoucnost - od učitelky ze zvláštní školy
Po rozhovoru s žákem 7. třídy tzv. zvláštní školy (Romem) o jeho představách o budoucnu, jsem ztratila poslední naději,  že ta práce není marná..."Po základce nic dělat nebudu." "Proč?" "U nás chlapi nedělají, táta by mě zabil. Však můžu být na pracáku a v důchodě, ne?"
"A tatínek nepracuje?" "Ne, je v invalidním důchodě. Je mu 35, bolí ho záda."
To je jen podstatný úsek "diskuze", kdy jsem to pedagogicky nezvládla a ukázala chlapci svoji půl roku starou jizvu po operaci páteře, a řekla, že jsem epileptik a mám vysoký tlak a je mi 45 let, pracuji od 18 let, a během té doby jsem ještě vystudovala peďák a psychologii, abych mohla dělat to, co mě baví. Už mě to ale nebaví. Dennodenní hádky s romskými rodiči, proč by měli posílat děti do školy s výmluvou, že oni taky neumějí číst a psát a jsou "v pohodě". Z našich daní.  A to je jen zlomek problémů, které s našimi diskriminovanými spoluobčany stále ve škole řešíme...Už jsem zřejmě rasista a to, že chceme, aby měli Romové stejné povinnosti jako ostatní, je přece  diskriminace, no ne? Tohle do nebe volající zvýhodňování cikánů musí jednou pro vždy skončit.
 
Šiř, kam to jde!!!
 
P.S.: Dnes mi přinesla romská matka zprávu z PPP z vyšetření syna. Nemá žádnou vadu, jen sociální znevýhodnění. Byla doporučena integrace a osobní asistent. Podotýkám, že1.ročníkopakoval, dále postupuje s nedostatečnými. Nic nedělá, jen se válí v lavici a vyrušuje, chodí za školu a krade v supermarketu. Jen všem přidělává práci a okrádá nás o čas, který bychom mohli věnovat dětem, které to opravdu potřebují a zaslouží si naši pozornost. O tomhle mluvil náš prezident a málem ho ukamenovali!!!  Nemluvě o finančních prostředcích, které nejsou tam, kde je škola nutně potřebuje. Nikdo z jeho rodiny nepracuje, jen pobírají dávky. Diví se někdo, že se stáváme rasisty?
Kdo je u nás vlastně diskriminovaný?  Dodávám ze zápisníku učitele: Na dotaz "čím chceš být když máš tolik pětek" malý Rom  odtušil:  "Táta mě za 100 eur koupí štětku a ta mně uživí"!!! Co dodat?
 
PŘEPOSÍLEJTE DÁL AŤ SE LIDÉ DOZVĚDÍ CO SI MYSLÍ ROMOVÉ O SVÉ PRÁCI.!!!

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode