O tom, že starostka obce neoprávněně zasáhla do seznamu voličů, soud rozhodl na podnět jednoho z 26 vyškrtnutých občanů. Mladý muž u soudu argumentoval tím, že v obci bydlí, pracuje a občas pořádá i kulturní akce v Zifčákově hotelu Džbán. Dokonce v obci před několika lety požádal o přidělení obecního bytu.

Druhým bodem soudního jednání byla žaloba na neplatnost celých voleb, kterou podalo místní Hnutí sociálně slabých. Tedy kandidátka, za níž stojí Ludvík Zifčák, který se už poněkolikáté snaží získat v obci vliv. Soud však žalobu zamítl. "Soud podle mého názoru se nezabýval podstatou věci a to, že lidem bylo odepřeno základní právo na volbu. Namísto toho verdikt odůvodnil tím, že i kdyby k volbám přišli, nic by se stejně na výsledku nezměnilo. Je to trochu podivné, ale i to jasně vypovídá o demokrtacii v této zemi. Vyznívá to tedy tak, že k volbám vás nepustíme, protože stejně nemůžete nic změnit. Je to divné, ale je to tak," uzavírá Zifčák

K Ústavnímu soudu půjde znovu

„Ke zrušení voleb by mohla vést volební vada a zároveň vliv této volební vady na rozložení mandátů v zastupitelstvu. Nic takového se ale nestalo, takže návrh Hnutí sociálně slabých byl zamítnut jako nedůvodný,“ konstatoval soudce.

V obci, která má něco málo přes 200 obyvatel, se tak nemusí opakovat situace z roku 2010, kdy se do hotelu Džbán, těsně před komunálními volbami, přihlásilo 34 lidí. Přihlašovat je měl sám Zifčák, ten to ale popíral. Stížnost na výsledky voleb tehdy posoudil Ústavní soud, který nařídil volby zopakovat.

Ludvík Zifčák se chce na Ústavní soud obrátit i nyní. „Počkáme si, až obdržíme písemné odůvodnění soudu, ale už teď můžu říci, že k Ústavnímu soudu určitě půjdeme. Ten totiž musí změnit paskvil , který před čtyřmi lety sám vyrobil a na který se  všichni odvolávají,“ řekl.