Langer se nejprve o transakci nechtěl vůbec bavit, později deníku na dotaz, zda se stal držitelem akcií realitky v hodnotě 40 miliónů, odpověděl ve stručné SMS: „Jo!“

 

List v té souvislosti připomíná případ dalšího exministra vnitra a později i premiéra Stanislava Grosse, který zbohatl nákupem akcií společnosti Moravia Energo, které podle dostupných informací získal za 20 miliónů korun, aby je následně prodal za 110 miliónů.

Langerův přítel, podnikatel Kyselý LN potvrdil, že Langer vloni na jaře 40 miliónů za akcie řádně splatil. V politice si ovšem bývalý ministr takovou sumu vydělat nemohl, v roce 2010 odcházel ze Sněmovny s více než pětimiliónovým dluhem, z toho přes čtyři milióny tvořila hypotéka u UniCredit Bank a 900 tisíc dlužil právě Kyselému.

Od něj si v roce 2000 půjčil dva milióny, podle svých slov na rekonstrukci domu. Odmítal přitom podezření, že dopomohl Kyselému a vlivnému podnikateli Luďkovi Sekyrovi k ovládnutí největší stavební firmy IPS.

Langer od loňska figuruje jako statutární ředitel ve společnosti MI Invest, která vlastní firmu IES Real & Consulting propojenou s realitkou IES Moravia Real. S Kyselým se zná od devadesátých let. Kyselého společnosti vlastní lukrativní nemovitosti v centru Olomouce v hodnotě stovek miliónů korun.