Kolik rodin udělal nešťastnými ?!: Bývalý exekutor půjde za zpronevěru 7 milionů na 6 let do vězení

06.06.2017 19:00

Bývalý exekutor půjde za zpronevěru 7 milionů na 6 let do vězení

K šesti rokům vězení byl v pondělí odsouzen bývalý šéf Exekutorského úřadu Bruntál Čeněk Bělasta (57 let). Verdikt vynesl Krajský soud v Ostravě, který Bělastu uznal vinným ze zpronevěry sedmi milionů korun. 

 

Bývalý exekutor Čeněk Bělasta na chodbě ostravského soudu.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Rozsudek není pravomocný. Bělasta i státní zástupkyni se ponechali lhůtu pro vyjádření.

Podle žaloby Bělasta připravil o peníze na tři sta věřitelů, pro které peníze vymáhal. Exekutor měl peníze použít pro sebe a chod svého exekučního úřadu. Bělasta vinu odmítl.

Podle jeho verze je pochybení na straně někoho jiného. Prý přenesl část pravomocí na exekuční kandidátku, mluvil také o účetních a dalších zaměstnancích, kteří měli provádět kontrolu.

Ke zpronevěře podle žaloby docházelo mezi roky 2005 a 2013. V jednotlivých případech nešlo o nijak závratné částky, které se však postupně hromadily. Firmy vyplácení peněz u exekučního úřadu urgovaly a ty důraznější částečně uspěly. I proto vše vyšlo najevo až po tolika letech. „Bylo to postupné,“ řekla žalobkyně.
Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/byvaly-exekutor-pujde-za-zproneveru-na-sest-let-do-vezeni-20170605.html

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode