Kouření je společenský problém, který zabíjí

12.01.2015 13:04

„Je smutné, že přes pokroky v různých způsobech diagnostiky a léčby zůstává nejúčinnější formou boje proti rakovině plic prevence. Hlavní příčinou vzniku rakoviny plic je kouření, které je v tuzemsku základním společenským problémem, který není dlouhodobě řešen,“ dodává přednosta Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy doktor Vítězslav Kolek.

Navrhuji, aby zastupitelstvo města pověřilo Petra Ryse hned příští rok, aby provedl na všech základních školách v Bruntále přednášky o škodlivosti kouření a jeho dopadu na lidské zdraví. Vhledem k tomu, že Petr Rys je odborníkem na tuto problematiku nikotinový drog a vzhledem k tomu, že každý den potkávám u školy na Jesenické ulici u mého domu kouřící děti, které neustále napomínám s tím, že nejsou plnoletí a že neustále odhazují špačky na veřejné komunikace považuji tuto otázku jako jednu z prioritních v rámci prevence kriminality.

S pozdravem Daniel Makay

 

Poznámka - Ivan Hronec:

 

Musím konstatovat, že nezdravě drzý - nevychovaný trafikant P. Rys si stále neuvědomuje úmyslně na zákonné dopady svého jednání. Zřejmě stále se domnívá, že se nachází v trafice na ulici Sladovnická před tzv. "výbuchem - výfukem" !!! Jeho učitelé Navrátil, Struška, Šutovská, Furst, D. Blažek, P. Novotný, P. Krejčí, M. Bureš, J. Pozdíšek, Soukop, Zlámal, Nedomlelová a jemu podobní mu dodali pocit jistoty, že se nemusí základům právního minima v praxi. Stále vytváří "dým", že je sledovaný, šmírovaný, domagog, spasitel, guma - takové výroky šíří na všechny strany, ale pokud dělá "bordel" mezi sousedy své rodiny, tak určitě se musí dostat, pokud se již nedostal do tzv. psychických kleští. Na ulici Slezská ve dvoře chodili a chodí mladiství studenti "bafat" mezi motorovými vozidly: 2444, 2707, 3307, 3377, 2205. Dkonce nad nimi svítí městské osvětlení, místo toho, aby svítilo občanům Města Bruntálu U elektrárny!!! To se ještě "náš"trafikant od 2.11.2006 ještě nedozvěděl? 

 

("Já na rozdíl trafikanta - velitele OP jsem také telefonicky informoval strážníky jak i v jiných záležitostech, ale P. Rys buď nekonal, případně "odkláněl" problémy na jiné, případně zatloukal před zveřejněním v tisku příp. před zastupiteli a nepřijímal zákonné závěry, a proto dopadli gymnastický sál, REKOIMEX, Společenský dům, Gabrielův dům, pozemky u Starého Města, a některé stížnosti např. na P. Novotného a jeho nástupkyni tak jak existují v současné době s možnými neřešenými miliónovými škodami, podobně BRVOS - JAST - VaK - TS,TEPLO, ETES, kde po 11 letech dostal za pravdu P. Fiala, I. Hronec, Pospíšil, Makay, Vymazal, Akrman, Medek, Malátek, a ne různí lumpové,kteří doposud potvrzené rozsudky VS Olomouc za posledních 10let nedali ve známost občanům. Podobně se zatlouká problém nedovoleného obohacování slavného Senátora ČR J. Žáka a jeho manželky t.č. slavné ředitelky povýšené nestandardním výběrovým řízením na 1. ZŠ v Bruntále, a podobně tomu bylo i v dalších ZŠ, hlavně Petríně a Cihelní - to by se měl dovědět při návštěvě Bruntálu i nový ministr školství Marcel Chládek? Doufejme, že příbuzná "slavného" P. Krejčího nepošle na nás svého manžela, případně nebude psát agresivní e-maily různým zastupitelům Města Bruntálu, a V. Jedlička nám zdůvodní, proč si "vydupala" konání místa výběrového řízení na recepčního a domovníka u 2. ZŠ v průběhu rekonstrukce budovy -  zásahu pracovníků ÚP, IBP a PČR!!!

 

Pokud by došlo k mimořádné události určitě by pojišťovna hodila tzv. "bobek" pro likvidaci případné škody, ale mohl by dojít k tzv. úhoně i slušný majitel vozidla 2205, který má určitě lepší morální kredit, než jmenovaný trafikant P. Rys, a mohl by nám blíže osvětlit výbuch trafiky na ulici Sladovnická proč, "terorista" se rozhodl v Bruntále vyhodit trafiku do vzduchu, jak to bylo publikováno v některých tiskovinách? Určitě bychom byli neradi, aby se podobný terorismus přenášel do Bruntálu na úkor slušných a nevinných spoluobčanů.

 

S pozdravem Ivan HRONEC

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode