Lékař vědecky: Vládnou psychopati a bestie. Občané z nich stůňou

28.07.2014 22:00

Zdraví, bezohlední a bezcitní, prostě bestie. Tak mluví o lidech ve vysoké politice lékař a publicista Jan Hnízdil s odkazem na zjištění amerických vědců, podle nichž je mezi vysokými politiky a manažery mnohem větší procento nebezpečných psychopatů než mezi vězni ve federálních věznicích Spojených států. Ale na těchto hadech v oblecích to zprvu poznat není.

Známý lékař, spisovatel a publicista Jan Hnízdil se ve svém vystoupení na pátém Setkání Gošárníků, což je akce občanského sdružení Goscha, které založil režisér, scenárista a duchovní hledač Igor Chaun, svěřil s tím, že dlouho nechápal chování, vystupování a názory našich politiků. Vysvětlení mu poskytla až úžasná kniha amerického psychiatra Roberta Hareho a psychologa Paula Babiaka, která se jmenuje „Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce“.

„Oni zjistili skutečně exaktním způsobem, že mezi vysokými politiky a manažery je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů než mezi vězni ve federálních věznicích Spojených států. Jenomže to nepoznáte. Jsou nesmírně vzdělaní, inteligentní, jazykově vybavení, dokonale oblečení. Ale současně draví, bezohlední a bezcitní, bestie,“ přiblížil lékař Jan Hnízdil ve své řeči, která je k dispozici na YouTube coby video kanálu Igora Chauna pro sdílení naděje, optimismu a radosti, k jakým poznatkům o vysoce postavených politicích a manažerech američtí odborníci došli.

 

Nechápeme, že se může narodit někdo se zmrzačeným charakterem

Zároveň vysvětlil, že psychopatie není nemoc a že to nejsou nemocní lidé. „Jim chybí kus mozku, což je doloženo nukleární magnetickou rezonancí, jim chybí mozková centra, která jsou rozhodující pro svědomí, soucit, zodpovědnost a spolupráci. Oni to nemají. My rozumíme tomu, že se může narodit člověk s nějakou tělesnou vadou. Nevyvine se mu noha, ruka, oko. Podle toho se k němu chováme,“ podotkl odborník na komplexní medicínu Jan Hnízdil, který na sebe už několikrát upozornil kritikou současného společenského a zdravotního systému.

 

Na rozdíl od pochopení pro člověka s tělesnou vadou prý ale nechápeme, že se může narodit člověk se zmrzačeným charakterem, nebo úplně bezcharakterní. „A on se podle toho chová a my se divíme, jak se může tak chovat, jak může ukrást pero a nestydět se. A on se diví nám, čemu se divíme. On to skutečně není schopen vnímat,“ neodpustil si lékař narážku na příhodu z cesty české hlavy státu po Jižní Americe.

Vládne u nás skupina psychopatů dosazených podnikatelskými skupinami

Tito lidé, ať už vysocí politici či manažeři, mohou mluvit o emocích, ale neprožívají je. Mluví o demokracii, svobodě, ale pro ně to jsou vyprázdně pojmy, které se naučili používat, ale neznají jejich obsah. „To ale není problém těch psychopatů, to je problém systému. Celý ten společenský systém je založený na dravosti, bezohlednosti, neustálém ekonomickém růstu a vyčerpávání energetických zdrojů,“ konstatoval Jan Hnízdil.

Podle něj je systém patologický a přitahuje typ osobností takto postižených a oni tento systém dál utvrzují a rozvíjejí. V té souvislosti také odmítl názor, že je ohrožena naše demokracie, jak tvrdí politolog Jiří Pehe. „Nemůže být ohroženo něco, co neexistuje. U nás vládne skupina psychopatů dosazených různými finančními podnikatelskými skupinami ve prospěch těchto skupin na úkor občanů. To není demokracie, to je patokracie, což je speciální termín pro vládu psychopatů,“ vysvětlil spisovatel a publicista Jan Hnízdil.

Léčit by se měli politici a společenský systém, ne občané

Proto je možné porozumět naší politické scéně pouze s učebnicí psychiatrie. „Tam máte všechno – hysterky, megalomany, narcistní psychopaty, sociopaty, lhavost bájivou, kleptomanii. To je pastva pro specialistu, ale hrůza pro občana. Tito lidé tady vytvářejí podmínky, které nejsou slučitelné se zdravím a s životem. Oni generují tak obrovsky negativní energii, že občané z nich stůňou,“ varoval lékař před politiky.

Prý si stačí pustit televizi, vypnout zvuk a už se na nás negace od politiků jen valí. „My se tím pak nakazíme, jsme z toho v napětí, a ti samí lidé, kteří generují naše choroby, nám organizují zdravotnický systém. Posílají nás do ordinací psychiatrů, abychom brali prášky. A stejně jako rodiče obcházejí lékaře s dětmi stonajícími z chování rodičů, tak my stůněme z chování politiků. Ten, kdo se má léčit, je politik a ten společenský systém. To ale oni neudělají,“ prohlásil Jan Hnízdil o politicích bez jakýchkoli iluzí.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode