Lidé se hlásí do Hnutí sociálně slabých a přínašejí i řešení krize

17.05.2014 19:20

Ano,mám zájem, ovšem je tu taková věc, pokud se  Hnutí sociálně slabých neangažuje v politice, tak se nic nezmění. Koncem března mi zemřela maminka, sociální dávky jsem nedostával, žili jsme ve společné domácnosti ještě s bratrem, když jsem tenkrát žádal o sociální dávky, prý máme dost, žádal jsem opakovaně po úmrtí o tyto dávky tak mi bylo sděleno, že o dávky mohu žádat  nejdříve po třech měsících ( 3 měsíce je doba, která se vyhodnocuje), ovšem bylo řečeno, že pokud do té doby neproběhne dědické řízení tak stejně budou posuzovat to, že mamka žila. Z čeho mám žít neporadili. Paradoxně právě MPSV které šetří na dávkách promrhalo miliardu na nefunkčnímu systému výplat dávek, další peníze zhltly tzv. sKarty atd.

Myslím, že by bylo rozumné, kdyby se začaly stavět kandidátky nejprve v komunálních volbách (uvažujete o této možnosti?) kdy by lidé na úrovni komunálních politiků shromažďovali a zpracovávali problémy, které jsou s tím, že by šli do parlamentních voleb, kde by prosazovali tu správnou legislativu. Já sám jsem 7-mým rokem bez práce, jsem diabetik, když to firmy slyší tak jsou problémy a na vhodnou rekvalifikaci nemám údajně nárok, toto není ojedinělý případ, ze svého okolí znám člověka, který po úraze přišel v zápěstí o ruku, přesto je údajně zcela zdráv, také nic nepobírá a navíc, podle posudkového doktora může pracovat jako ................................... frézař. I tato problematika by se měla řešit. Dále je problém, že díky rozkradeným financím nejsou peníze na sociální dávky těm nejpotřebnějším, na přídavky na děti atd.

 

Mám nějaké tipy, které by možná stálo za to řešit.

  • Umístění unimobuněk na vhodných místech, kde by přespávali bezdomovci. Efekt  by byl jednak, že bezdomovci by měli střechu nad hlavou, v zimě by alespoň nebylo riziko umrznutí, dále by byli pod lékařskou kontrolou (dost těchto lidí má žloutenku TBC a jiné nemoci, dále by se snížila drobná kriminalita, museli by totiž uklízet okolí (hlavně v zimě od sněhu) za což by dostávali sociální poukázky na jídlo.
  • Mnoho firem zcela beztrestně dělá podrazy v tom smyslu, že slíbí práci, vyberou peníze zkrachují, jednatelé posléze udělají novou firmu a tak pořád dokola. Obyčejní lidé ovšem nemají nárok dostat od takových firem peníze nazpět, mnohdy se tak dostávají do dluhových pastí. Řešením by bylo, pokud takováto firma zkrachuje, tak tito šéfové firem by nesměli podnikat tak dlouho, dokud by své dluhy nesplatili.
  • Exekutoři mnohdy kvůli několika stům až tisícikorunám dluhů zabavují domy řádově za miliony, čímž je riziko, že se lidé octnou bez domova. Řešením by bylo, kdyby exekutoři mohli zabavit max. 5násobek skutečného dluhu (stále se mluví o situaci, kdy např. za pokutu bez jízdenky která je myslím 700 korun exekutoři vymáhají v extrémních případech cca 30.000.
  • Na straně druhé je extrém, kdy dlužníci se účelově zbavují majetku přepisem na známé. Řešením by bylo, takto převedený majetek zabavit.
  • Mnoho starších lidí je nuceno tzv. šmejdy podepsat nevýhodné smlouvy. Řešením je takovéto obchodní firmy stavět mimo zákon.
  • Dnes není problém pro stále mladší lidi se dostat k alkoholu i drogám (bylo zveřejněno, že i 12leté děti mají přístup k drogám). Řešením by bylo jednak větší prevence, ale i postihy dealerům.
  • Úřednice na pracáku nemají zájem řešit práci na černo, sám jsem se s tímto setkal.Řešením by bylo aby nepřijetí takovéhoto oznámení byl trestný čin.
  • Stále se zvyšují paskvily zákonů, politici nedocházejí na jednání. Řešením by bylo snížit poslancům platy, dále by bylo ideální aby politik či úředník který svým jednáním způsobí škodu (například nákupem předraženého materiálu do nemocnic, či ve veřejné zakázce) aby tuto škodu musel uhradit ze svého.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode