Kromě běžných hlídek státní i městské policie na místo vyjelo také několik vozidel speciální pořádkové jednotky, jejíž policisté se po demonstracích stále pohybovali v ulicích metropole. K místu zároveň s nimi vyjeli také hasiči.

Takto vypadalo sociální centrum po útoku

V době příjezdu policistů se na místě podle reportéra Novinek nacházel nejméně jeden zraněný mladík. "Celý obličej měl od krve," popsal reportér. Policisté mu proto přivolali záchranku, která ho převezla do nemocnice.

"Mohlo jich být dvacet, možná třicet. Pomlátili se tady a pak naházeli dovnitř několik zápalných láhví," popsal Novinkám celou situaci jeden z přítomných svědků.

Policie po útočnících pátrá

Policejní hlídky začaly po pachatelích pátrat v okolních ulicích. Mimo jiné policisté kontrolovali lidi, kteří odpovídali popisu útočníků. Na jednu takovou dvojici narazili policisté na Náměstí Barikád, tedy jen o několik ulic dále. Zda má dotyčná dvojice s útokem něco společného, není zatím jasné.

Hasiči dohasili rozbitou výlohu Kliniky pomocí vysokotlakého proudu vody. Zároveň prošli celou zakouřenou budovu, aby vyloučili, že se v ní nachází další lidé.

Celým incidentem se již zabývají kriminalisté.

NÁZORY:

Tomáš Folk, Praha

No Bóže, vy z toho děláte drama! Lepší pomlácený jeden vlastizrádce, než desítky pomlácených místních, když je sem pustíte.

Četl jsem tu jedno prý arabské přísloví: "Lepší sto nepřátel za branami, než jeden nepřítel uvnitř." A tohle přesně oni dělají! Chtějí se dostat dovnitř a mnozí už se dostali! Já je tedy za nepřátele považuji.
A to jsem slyšel, že od prvního ledna 2017 prý má být Česká republika opět okleštěna o další práva, tentokrát o právo odmítat kvóty nařízené Bruselem! Nevím, kdo to podepsal, nebo jestli se to teprve chystá k podpisu, ale tohle snad nemyslíte vážně?!?

Adam Morávek, Praha

Každý přeci musel vědět že k tomu začne docházet, nemusím být vědma ale píšu to tady už docela dlouho. V každé zemi kde se začali migranti roztahovat a škodit to dopadlo stejně. Vždy se najde dost lidí kteří použijí podobný způsob, je to sice styl radikálních skupin které by si nějaký důvod k vyřádění našli vždy ale tady to mají ještě jakoby morálně odůvodněné. Bohužel to ale nic nepřinese a nezmění. Jediný opravdu účinný způsob jak se bránit jsou volby, tam lze ukázat politikům kteří migraci podporují že si ji občané tohoto státu nepřejí. Jediný zpúsob obrany je na hranicích, jak už se dostanou sem, je na všechno pozdě.

Luděk Zlámal, Holešov

Snad asociální centrum ! Poskytují pomoc našim budoucím vrahům!!! A bezpečnostní složky placené z našich daní stojí proti vlastnímu lidu !!!

Jana Sojková, Praha 1

Do pihele, kde to jsme??? Normální pracující lidi chtějí normálně žít! A stát, potažmo Evropská Unie, dává stále přednost ohledně práva utečencům, lidem, kteří se flákají, nemakačenkům, kteří dostávají peníze za to, že dýchají... Chceš peníze?? Tak dělej, třeba zametej ulice nebo čisti příkopy. Utečenci by u nás neměli mít šanci dostat jen drobek, protože zde máme spoustu starých lidí, co nemají na jídlo a léky, a my budeme krmit tyhle lehkoživky?? Nechápu...

Josef Jaroš, Lomnice nad Lužnicí

Bohužel je to odpověd na násilné vniknutí na území cizího státu a snahu zde ekonomicky využívat jeho výhody.Druhá věc je ,že politici a někteří rádobyhumanisté si dovolují aniž by se ptali plýtvat daněmi nás většiny na uspokojování svých humanitární ego pocitů a ostatní co odvádějí daně bez řečí to musí respektovat.Tak jako cikánská komunita nás tu celá staletí bud okrádá nebo žije na náš úkor ,tak se sem stěhuje další ještě agresivnější a zaostalejší skupina muslimů a ta nám tu bude určovat jak žít a zakazovat co vše jim bude vadit a nechá nám tu vyřvávat 5 krát denně mezuiny Alaha.Nechcem a není zájem, pokud vidí,že je tu nechcem at jdou do muslimských zemí, kde mají dost financí z ropy a mohou se o své souvěrce dobře postarat.

Karel Pivorád, Beroun

Až budou pomáhat dětem a bezdomovcům, tak jim to nikdo zapalovat nebude. Nevím, co je na tom k nepochopení, že lidi tu žádné výletníky z Afriky a Blízkého východu nechtějí.