Ministr Stropnický měl zaplatit 50 tisíc do pokladny ANO. Sedněte si, než si přečtete, jak na to interně reagoval

05.02.2015 12:19

Ministr Stropnický měl zaplatit 50 tisíc do pokladny ANO. Sedněte si, než si přečtete, jak na to interně reagoval

Ministr Stropnický měl zaplatit 50 tisíc do pokladny ANO. Sedněte si, než si přečtete, jak na to interně reagoval

Martin Stropnický je ministrem obrany Sobotkova kabinetu a poslanec, zatímco jeho manželka Veronika Žilková vede jednu z menších, pražských organizací hnutí ANO 2011 a syn Matěj Stropnický je náměstkem primátorky české metropole Adriany Krnáčové. Jak se jeden z poslanců svěřil KrajskýmListům.cz, jde o pozoruhodnou sestavu.

„Většina z vedení ANO má dané, že platí roční poplatek kolem 50 tisíc korun. Platí se do centrální pokladny. Ostatní organizace, třeba mimopražské, regionální, platí také. Z kampaně šly třeba dva tři tisíce do centrály. Je to proto, že ANO funguje jako organizace, hnutí, a proto s tím nemá, respektive do nedávna neměl nikdo problém," svěřil se KrajskýmListům.cz jeden z poslanců Babišova hnutí.

„Problém nastal u Martina Stropnického, jehož jsme žádali třikrát, aby taktéž podpořil hnutí, protože nic jiného než podpora to není. Ale on to třikrát odmítl, že nemá peníze, nebo tak něco podobného," dodal náš zdroj. O to paradoxnější jsou součty mezd, které každý měsíc Stropnickému přistávají na účtu. Kromě zvýšeného platu poslance, který činí 57 tisíc, korun bere ještě ministerský plat. Ten se pohybuje mezi 120 až 130 tisíci korunami. Ovšem bez benefitů. Gratis má někdejší divadelní ředitel telefon, stravu, cestování a s tím spojené výdaje stejně jako osobní automobil s řidičem. I přesto je to asi málo. Stanovisko Martina Stropnického se získává jen těžko, na dotazy nereaguje.

Jediné, co skutečně potvrdil, je snaha o kandidaturu na post místopředsedy ANO. Prozatím se podle našich zjištění dere do čela s jednou nominací z Karlovarského kraje, neboť v Praze podporu nezískal.

Aby toho nebylo málo, končící náčelník Generálního štábu Armády ČR se navíc v minulých dnech dostal právě se Stropnickým do výrazného sporu. Slovní souboje o jmenování šéfa Vojenské policie vygradovaly až do té míry, že Pavel nabídl prezidentu Miloši Zemanovi rezignaci. Jde tu prý o to, aby do armády byli vybíráni kvalitní kandidáti na základě jasných kritérií, nikoli podle vůle ministra. „Na adresu bývalé československé armády jsme často slýchávali, že nemá vlastní rozhodnutí a slepě poslouchá Varšavskou smlouvu. A teď, když velení svůj názor má, tak se po něm chce, aby drželo pusu a krok," posteskl si hned v úvodu Pavel, který avizoval, že může prezidentovi navrhnout rezignaci, ačkoli měl z funkce odejít až 29. května, aby se mohl ujmout důležité funkce v rámci NATO. Stane se předsedou Vojenského výboru Aliance.

Spory s ministrem Stropnickým ale trvají již delší čas, a to především kvůli vojenské ostraze skladů ve Vrběticích. Pavel opakovaně prohlašoval, že využívat profesionální vojáky na tuto činnost je příliš drahý špás. Nemluvě o tom, že má česká armáda asi o pět tisíc vojáků méně, než by skutečně potřebovala. „Je statisticky dokázáno, že naše armáda je jednou z nejmenších vzhledem k počtu obyvatel, zatímco policistů máme vzhledem k počtu obyvatel relativně hodně," podotkl Pavel. Zdůraznil také, že je jeho povinností upozorňovat na kroky, které by mohly ohrozit plnění dříve zadaných úkolů ze strany politiků.

I přes negativní zkazky o Martinu Stropnickém se tento politik, herec drží stále na vysokých postech v oblíbenosti členů vlády Bohuslava Sobotky. 


 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode