Ministr zdravotnictví Němeček si v Čeladné staví dům za deset milionů korun. Na tři má prý hypotéku… Obdobnou, mnohdy ale i vyšší hodnotu mají vily a rezidence, které jsou rozesety po celé malebné vesnici ležící v srdci Beskyd.

Cena pozemků tu pěkně poskočila. Zatímco v roce 2004 se tu metr čtvereční prodával za 270 korun, teď je to podle realitních odborníků pětkrát víc – v průměru 1031 Kč. Chudší historii připomínají chatičky, které stojí vedle milionářských staveb.

Jako třeba ta Věry Kubíčkové (79), která jí a jejím rodičům zachránila život při bombardování Ostravy za druhé světové války. „Chatu postavil můj tatínek na začátku války. Tehdy byla Čeladná horskou vískou. Když se začala bombardovat Ostrava, tak jsme i s babičkou na chatu odjeli a nejhorší chvíle jsme přečkali tam,“ zavzpomínala.

Ministr Němeček je jedním ze tří přímých VIP sousedů Kubíčkové. Co na honosné domy říká? „Sousedské vztahy s majiteli nových vil jsou zatím dobré. Snad to vydrží,“ řekla Blesku. V to doufají i další starousedlíci, kteří už se ale netají tím, že proměna jejich Čeladné v moravské Beverly Hills jim nevoní…

Vítejte v Čeladné

KOHO JEŠTĚ UCHVÁTILO MORAVSKÉ BEVERLY HILLS?

V lázeňském domě vlastní apartmány hokejisté Petr Čajánek (38) a Roman Čechmánek (43), předseda představenstva největšího zdravotního impéria Agel Tomáše Chrenka Filip Horák (47), podnikatel v energetice a muž, co pomohl vydělat expremiérovi Stanislavu Grossovi Richard Kučík (43) a expolicista Vladimír Ustyanovič (54), bývalý poradce někdejšího premiéra Miloše Zemana.

V tomto domě mají apartmány mimo jiné hokejisté Petr a Roman Čechmánkovi

V domě na náměstí mají byty František Gajdoš (47, vlevo), který je milionovým sponzorem Miloše Zemana a Robert Sýkora (49, vpravo), jenž se podílel na pohádkovém zbohatnutí expremiéra Stanislava Grosse. Sýkora byl také náměstkem průmyslu Zemanovy vlády.

V domě na náměstí bydlí sponzoři prezidentské kampaně Miloše Zemana

Haciendu má v moravském Beverly Hills i zakladatel zdejšího golfového areálu Stanislav Pros (65, bývalý agent StB s krycím jménem Petr). V devadesátých letech vydělal velké peníze díky svým předlistopadovým stykům s Ruskem a následně zbohatl při privatizaci OKD.

Hacienda zakladatele zdejšího golfového areálu a výbalého agenta StB Stanislava Prose
Golfové hřiště je nutností

Chaloupku v horách má i Petr Neoral (66), bývalý majitel Czechpol Energy, s níž počátkem roku 2000 založil Tomáš Chrenek společnost Moravia Energo. Na jejích akciích později zbohatl expremiér Stanislav Gross.

Chaloupka Petra Neorala

Richard Kučík (43), podnikatel v energetice a muž, jenž také pomohl zázračně zbohatnout Stanislavu Grossovi, si vedle greenů, jako vedlejšák postavil tento hotel.

Hotel podnikatele, který pomohl zázračně zbohatnout Stanislavu Grossovi