Na Evropu se prý řítí děsivá katastrofa, kterou nemůžeme přežít. Bělobrádek, Okamura, Filip i další promluvili o tom, čemu těžko zabráníme

10.04.2015 09:29

 

Jak informovalo Aktuálně.cz, podle výzkumu amerického institutu Pew Research Center do roku 2050 bude žít v Evropě téměř dvakrát více muslimů než nyní a v roce 2070 bude v Evropě více muslimů než křesťanů (především díky natalitě).

 

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co tomu říkají, zda to považují za pozitivní či negativní trend, jestli by to měla Česká republika přijmout, nebo by se proti tomu měla bránit – popřípadě jak.

Tato otázka patrně netrápí vládní představitele. Na dotaz neodpověděli premiér a předseda ČSSDBohuslav Sobotka, vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš ani první místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec, který má otázku imigrace v gesci. Nereagoval ani nikdo z vedení ODS včetně předsedy ODS Petra Fialy či Jana Zahradila a dalších místopředsedů.

Bez dětí nemáme v současné podobě Evropy budoucnost

Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek ale na otázku odpověděl. „Nepřekvapuje mě to, potvrzuje to výrok, že dobudou Evropu dělohami svých žen. Jediná cesta je odvrácení Evropy od kultury smrti a hedonismu ke kořenům a kultuře života. Bez dětí nemáme v současné podobě Evropy budoucnost,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Bělobrádek.

„Děkuji za otázku, ale jde jen o jakýsi odhad. Jsem přesvědčen, že do roku 2050 bude v Evropě nejvíce bezvěrců, chcete-li ateistů, a to bude pro občany našeho kontinentu nejlepší. Je přece přirozeností člověka si ověřovat, než slepě věřit,“ uvedl předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

„Dvacáté století bylo plné takových vystrašujících proroctví. Sotva které se naplnilo a i tato zpráva mne moc nezajímá,“ uvedl předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Obavy bych měl spíše z toho, abychom tady mnohem dříve nebyli všichni povinně muslimové,“ upozornil předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

„Je to děsivé zjištění, které potvrzují i další průzkumy. Podle údajů německé vlády se stane Německo většinově muslimskou zemí v roce 2050 a například Nizozemsko se stane většinově muslimskou zemí již v roce 2025. Jedinou systémovou cestou, jak zachovat Evropu evropskou s evropskými hodnotami je, pakliže změníme model našeho chování a vrátíme se k tradičním evropským, ale vlastně prapůvodně lidským hodnotám – tedy že na první místo budeme klást rodinu, děti a svou vlast – pak se ničeho zlého obávat nemusíme,“ říká předseda Úsvitu a poslanec Tomio Okamura.

„Horší je, že to dá ještě velkou práci a musíme chtít všichni. Nadnárodní firmy totiž zcela programově vyrábějí z lidí tupce, pro které jsou na prvním místě spotřeba a konzum. A naše vlády je v tom přímo i nepřímo podporují. Výsledkem jsou lidi, kteří se celý život honí za penězi, jež nemají, aby je utratili za krámy, které nepotřebují. V tom jsou muslimové, kteří ctí na prvním místě Boha a rodinu, o značný kus před námi – a tento rozdíl v přístupu k životu bohužel naši evropskou ‚v souboji‘ s muslimy velice znevýhodňuje,“ dodal Okamura.

„Je možné, že tomu tak bude. Evropa umírá. Není si vědoma základních hodnot, které by měla hájit. Především by evropské státy a instituce měly aktivně i za pomoci zákonů bránit tradiční rodinu a institut manželství. Jedině v rodině, kterou tvoří muž a žena, se rodí děti. Rodinu musíme chránit před útoky ze všech možných stran. A musíme si dávat velký pozor, když jsou útoky na rodinu zabaleny do líbivých hesel a proklamací takzvaných ochránců jiných práv. Civilizace, ve které stát dokonce jde proti institutu rodiny, nemůže přežít,“ varuje místopředsedkyně poslaneckého klubu TOP 09 Jitka Chalánková.

To chceme mít v Evropě islámskou tyranii jako v Islámském státě či Saúdské Arábii?

„Tento trend je bohužel nezadržitelný a pozitivní tento vývoj bohužel není. Nejsem vůči muslimům v žádném případě zaujatý, ale tak prudký nárůst obyvatel s výrazně jinými kulturními zvyklostmi, jiným stylem života, jiným pojetím práva a hlavně jiným náboženstvím bude přinášet napětí a z něho narůstající střety. Takže systémově vzato, toto a nikoliv Ukrajina, Putin a další, ale tento fenomén bude v krátké době tím nejzásadnějším. On už ale je. Vezměme si zvěrstva Islámského státu, kulturní i lidská, jeho rozpínavost, kdy operuje na obrovských územích Iráku, Sýrie a Libye díky obrovským zdrojům lidským (právě z islamistů rekrutuje živou sílu) a finančním. Dalo by se o tom psát velmi dlouho, ale podstata je, myslím, jasná,“ varuje předseda SPO a senátor Jan Veleba.

„A co s tím? Nic jiného nepomůže než jednotný koordinovaný postup světového společenství. Jednotný postup politický a vojenský. To znamená po praktické stránce zastavit rozvíjející se studenou válku a místo ní udělat dohodu a postupovat jednotně. Pokud se toto nestane, nemáme šanci problém vyřešit a zajistit pro příští generaci v Evropě mír. Abych nebyl špatně pochopen, já nedávám rovnítko mezi Islámský stát a muslimy. Jenom tvrdím, že v muslimech, které si cíleně vybírá, má islámský extremismus svou trvalou základnu, respektive svoje zdroje, lidské i materiální. Zkrátka a dobře Amerika a Evropa si musejí vybrat. Buďto hospodářský a politický souboj s Ruskem, který nikdy nezůstane bez odezvy, anebo dohoda a společná obrana hodnot západní civilizace. Dělat obojí nepřinese žádný efekt,“ dodal Veleba.

„Ta vize je pro mne naprosto nepřijatelná a děsivá. Islám je náboženství, které podle mého názoru do Evropy nepatří. Podívejme se do islámských zemí, jak tam zacházejí s křesťany. A to nejsem věřící! Kolik tam stojí katolických kostelů? A stály-li, kolik z nich stojí a co z nich je dnes! Podívejme se, co jejich náboženství hlásá, podívejme se, jak zachází se ženami a dětmi! To tu chceme mít islámskou tyranii jako v Islámském státě či Saúdské Arábii? Proboha, proč toto vše nevidí v Bruselu?! Proč nevidí už dnes, co se děje ve Francii, co se děje v Německu a dalších zemích. Proč naše vláda nereagovala na jejich pražské prohlášení, že nelíbí-li se nám, ať se vystěhujeme, teď jsou tu oni. Ne! My jsme tu byli a jsme doma, oni ať se z naší země klidí. Kdy se národ Český rozvzpomene na svou slavnou minulost? Kdy konečně zvedneme hlavy a dáme jasně a nekompromisně na vědomí, že pokud tu s námi někdo bude chtít žít, pak to bude podle našich, ne jejich pravidel! Nepřistoupí-li na ně, nebudou tu. Oni si hájí svoje a my hloupě a sebenenávistně pácháme sebevraždu. Dalším krokem je také podpořit rodinu s dětmi a naše národní povědomí. Pak si na nás netroufnou,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode