„Už nemá sílu dále čelit obrovskému tlaku proti němu. Ministr a většina národa chtějí jeho hlavu, tak ji mají,“ řekl Právu zdroj z přerovského úřadu.

Pro dlužníky v aktivní evidenci případů Vránova úřadu ale zpráva o rezignaci neznamená, že se závazků šmahem zbaví. Rozdělané exekuce bude exekutorský úřad existující pod Vránou bude dokončovat. Lidé z  úřadu, jenž má vybudovanou rozsáhlou počítačovou i zaměstnaneckou infrastrukturu pro správu pohledávek, se pak mohou hlásit do výběrového řízení na uvolněné místo soudního exekutora.

Vránův úřad se proslavil tím, že se stal přeborníkem v zabavování věcí až po uši zadlužených lidí přímo v domácnostech. Z odhadů vyplývá, že za čtrnáct let existence realizoval až milión mobiliárních exekucí. Vrána byl dlouhodobě trnem v oku i pro řadu především menších exekutorů. Jeho úřad, ač sídlí v Přerově, působil po celé ČR.

Exekutorský úřad Přerov zároveň organizuje obří dražby v exekucích zabavených věcí. Za celou dobu se jich účastnily již tisíce lidí toužící po výrazně levnější elekronice či autech dlužníků.