Obchodní firma s názvem KSČM dostala na frak, její renomé zachraňoval Ransdorf

29.05.2014 22:21

Průzkumy veřejného mínění zcela tradičně selhaly a čest komunistů zachraňoval zkušený politický matador Miloslav Ransdorf, který přeskákal dva kandidáty nasazené vedením strany před něj. Místo původních šesti poslanců však stejně bude mít "strana pro lidi" pouze tři, což je o jednoho méně, než ve volbách minulých. 
 
Bez populárního "Míly" mohl být ale debakl komunistů ještě větší a všechny chyby v programu, personálním obsazení kandidátek a vedení předvolební kampaně bude třeba zanalyzovat jak v OV tak v ÚV, jakožto nejvyšším orgánu mezi sjezdy.
 
Podle Radko Hokovského z think-tanku Evropské hodnoty například před volbami deklarovalo svou připravenost jít k volbám zhruba třicet procent voličů. Nakonec jich šlo jenom osmnáct procent, což je dramaticky nízké číslo. A důvod? České politické strany prý totálně selhaly ve schopnosti sdělit voličům, proč jsou evropské volby důležité, vysvětlit jim, co pro ně znamenají. Zkrátka nepřesvědčily voliče, že má smysl k volbám jít. Totálně to podcenily. To je vidět i na tom, že jejich kampaň nebyla téměř vidět, probíhala jen pár týdnů před volbami, dávaly do ní minimální prostředky.
 
V této souvislosti je zajímavé, že pro platnost referenda vyžadují čeští politici účast občanů nad 50 procent oprávněných voličů, jinak výsledek neuznávají. Na druhé straně ale neuznávají ani účast nad 70 procent, jako v Doněcké a Luhanské lidové republice, takže sï počínají zcela nedemokraticky a svévolně, což mohlo také přispět k znechucení voličů a volební frašku pak prostě ignorovali.
 
Normálně by z toho měla výrazně těžit komunistická strana, ale ani její tradční voliči k urnám nepřišli, neboť byli zřejmě znechuceni opatrnickým programem, personálními šachami a špatně vedenou kampaní, na kterou si vedení strany opět přes svou akciovou společnost Futura najalo "profláklou" mediální agenturu známé kontroverzní podnikatelky. 
 
V celé EU tak nakonec navzdory krizi vyhrála pravicová lidová strana, která zřejmě navrhne šéfa Evropské komise, kontroverzního dlouholetého šéfa Rady ministrů financí Junckera z Lucemburska, který se svými kolegy na krizi zadělával.  Ten se mimochodem i nadále staví proti oddělení komerčního a investičního bankovnictví a zrušení nekrytých peněz i s lichvářskými dluhy pochopitelně také nepodporuje. To zákonitě povede k další krizi.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode