Paroubek: Chamtivost maltézských rytířů nezná mezí

15.12.2014 12:34

Paroubek: Chamtivost maltézských rytířů nezná mezí

Paroubek: Chamtivost maltézských rytířů nezná mezí

Právníci řádu maltézských rytířů se dožadují vydání majetku a také pozemků, na kterých stojí velká část pražské městské části Březiněves, a to v hodnotě zhruba čtvrt miliardy korun.


Usilují tak o to, aby jimi požadované majetky přešly od hlavního města na stát, po němž je budou moci žádat, neboť po městských částech není možné majetek žádat, komentuje poslední aktivity řádu maltézských rytířů Jiří Paroubek..

Řád se dožaduje například pozemků pod místním fotbalovým hřištěm, dětským hřištěm, návsí a parkem, pozemek pod budovou úřadu městské části i budovu úřadu samotnou a více než sto hektarů okolní půdy.

Jak se zdá, změnil se řád maltézských rytířů z ve středověku bojujícího katolického řádu na realitní kancelář, která se chce zmocnit majetku, na něž nemá právní nárok, a nelítostně z něho profitovat.

Je to nechutné a nechutní jsou zejména zákonodárci pravice, kteří něco takového umožnili, dodává Paroubek.

Řád maltézských rytířů chce v rámci církevních restitucí získat i pozemky, na kterých stojí většina pražské Březiněvsi. Protože nyní patří hlavnímu městu, které restituovaný majetek vydávat nemůže, podali rytíři žalobu a chtějí docílit toho, aby majetek přešel z Prahy na stát. To by cestu k jeho vydání otevřelo. Vedle toho si nadále nárokují i víc než sto hektarů okolní půdy.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode