Prolhaný opilec Havel, hanebný Kalousek. Chce se mi zvracet. Čeká nás katastrofa, zničení Evropy nájezdníky. Dienstbier a Šabatová nenávidí náš národ. Senátor Doubrava promlouvá k výročí

27.11.2015 12:54

ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava se velmi kriticky vyjádřil k polistopadovému vývoji. Náš vstup do EU je tragickou chybou. EU se změnila ve stupidní moloch ovládaný největšími státy a nadnárodními korporacemi. Migrační krize ukázala, že EU a NATO jsou neschopné organizace plné hloupých hlav zralých pro pověstného Chocholouška. Protože nejsou schopny zastavit záměrnou, dobře řízenou migrační invazi k oslabení, ne-li k likvidaci Evropy, čeká nás jenom katastrofa, jejíž důsledky si ty hlavy „moudré“ nedokážou ani představit.

Poslední léta byla bohatá na události, které podle mnohých představují největší výzvu nejen pro ČR od listopadu 1989. Nejprve Ukrajina, válka v Sýrii a teď migrační krize. Co nám tato poslední léta řekla o naší demokracii, o tom, kam jsme se od listopadu 1989 dostali, o nás samých?

Máme svobodu cestovat, kam chceme, máme svobodu být nezaměstnanými, v knihkupectví je spousta jakýchkoliv knížek, v televizi je spousta seriálů o slonech, rybách a o nějaké ordinaci v nějaké zahradě, kdekdo v televizi vaří. Lidé si ale též dávají stále větší pozor na to, co řeknou před svým zaměstnavatelem a na úřadech, protože se bojí o své zaměstnání. Stejně opatrní byli někteří lidé na to, co říkali i před listopadem 1989. Když řekli něco jó nepřístojného, skončili například v kotelně coby topiči, dnes končí ve frontě na práci před úřadem práce. Dříve byla nasazována psí hlava politikům a režimům na západ od naší hranice, dnes to je opačně – směrem na východ. Migrační krize ukázala, že EU a NATO jsou neschopné organizace plné hloupých hlav zralých pro pověstného Chocholouška. Protože nejsou schopni zastavit záměrnou, dobře řízenou migrační invazi k oslabení, ne-li k likvidaci  Evropy, čeká nás jenom katastrofa, jejíž důsledky si ty hlavy „moudré“ nedokážou ani představit. Nebo to vidět nechtějí? Co je horší?!

Myslíte si, že sdělovací prostředky podporují demokratickou otevřenou diskusi, nebo jde o manipulaci a propagandu? A případně v čem?

To záleží na tom, kdo je majitelem sdělovacího prostředku, jaký má cíl. Diskuse je relativně otevřená, právě jsem na Aktuálně.cz četl pravdivý titulek: „Arabský svět je jen přestupní stanice, o azyl se žádá až v EU. Láká hlavně jedna země.“ A hned si vzpomenu na kvičení ombudsmanky Šabatové a dalších tajtrlíků, jak se chováme ošklivě k nelegálním migrantům. Při jednání Senátu ale Šabatovou i Dienstbiera zastínila svým vystoupením kolegyně Wágnerová. Takový výlev, snad až nenávisti k vlastním lidem jsme už dlouho neslyšeli. Manipulace a propaganda jsou součástí mediálních vln každodenně.

Vláda se snaží vypadat srdnatě, kritizují diletantství v EU v oblasti migrační vlny, ale na druhou stranu hledají, jak vlézt do zadku více než podivné Merkelové v Berlíně. Shrnu-li to, pak žel musím konstatovat, že většina sdělovacích prostředků nejen nepodporuje demokratickou a otevřenou diskusi, ale naopak poskytuje neobjektivní, nepravdivé a zavádějící informace, které takovou diskusi vylučují. Musím ale konstatovat a věřím, že se mnou bude většina souhlasit, že k takovým ParlamentníListy.cz nepatří!

V současnosti se hovoří o tom, že více než 85 procent legislativy přichází z Bruselu a český Parlament ji musí jen povinně implementovat. Lze tedy ještě hovořit o demokracii?

Náš vstup do EU je tragickou chybou. EU se změnila ve stupidní moloch ovládaný největšími státy a nadnárodními korporacemi. Chce se mi z toho zvracet. Někde jsem slyšel, že až teď Německo vyhrává druhou válku. Beze zbraní a padlých. Myslím, že poslední dění v Evropě ukazuje, že se s tím dá souhlasit. Naskýtá se otázka, zda nejde o vítězství Pyrrhovo!

Známe citát J. A. Komenského „vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó lide český“, který se hodně citoval po listopadu. Je vláda věcí našich v rukou našich – českého lidu? Nebo je jinde? Kde?

Listopadových citátů ohlupujících lidi by se dala citovat celá řada. Na to by rozsah těchto stránek nestačil. Vzpomeňme projev „skvělého“ Havla, jak hřímal, že komunisti budou strašit nezaměstnaností a tak dále. Těžko naleznete projev kohokoli, ve kterém by bylo více lží! Vstupem do EU se rychle měníme jenom v malou bezvýznamnou provincii, která musí držet ústa, srazit podpatky a držet krok. Když ne, vždy si najdou byrokratičtí teroristé z EU záminku k zamračenému pohledu a zvednutému prstu ke gestu ty, ty, lumpe, neposlechneš-li, přijdou různě tvrdé sankce. To podle míry poslušnosti. Před takovou pohrůžkou se poťapáme, srazíme paty, s hlubokou je úklonou přijmeme a ještě se omluvíme. Myslíte, že to je vláda věcí navrácených do rukou lidu českého? Řekl bych, kde jsme. Maminka by mi za ten výrok dala pěkných pár pohlavků. Nemohu ho tedy použít.

Co dělat pro návrat vlády věcí našich do rukou našich?

Těžko v této situaci vymyslet. Vystoupit z EU a ze schengenské smlouvy? Jsme příliš malým státem, aby nás ostatní nezničili rychleji, než to činí! Spojení takové, jakým je například V4, a jednotný postup s ostatními by snad mohly vést k záchraně národní suverenity malých států, alespoň částečné. Obávám se ale, že to, co poslední dobou do Evropy přichází, přináší úplně jiné starosti.                  

Zaznívají alarmující hlasy, že se blíží téměř konec světa. Václav Cílek varuje až před miliardou běženců, prezident Zeman považuje migrační vlnu za organizovanou. Jak se vám to poslouchá? Jsme skutečně v takovém nebezpečí?

Bohužel Cílek i Zeman mají pravdu, stejně tak varuje i politolog Zdeněk Zbořil a česko-německý politolog Robejšek. Někdy mám pocit, že na toto jsem upozorňoval a toto tvrdil i daleko před nimi. Přátelé mi tehdy dokonce i vyjadřovali obavy o život a zdraví. Byl jsem jedním z mála, kdo tak otevřeně varoval. Jsem rád, že dnes je nás podstatně více. Ona situace je podstatně horší, než se ukazuje. Lhaní sdělovacích prostředků, dětské štíty používané na ovlivňování názorů lidí, ale i neskutečně narůstající množství příchozích imigrantů. Připomeňme si humanitární pomoc uprchlíkům v Řecku, ve které se náhodou našlo pět tisíc amerických pušek a půl milionu nábojů atd. Myslíte, že se o svou bezpečnost neobáváme oprávněně?

Zásadní figurou je nyní již zmíněný prezident Miloš Zeman. Tomáš Klvaňa nedávno uvedl, že loni proti němu byly nasazeny červené karty a Zeman se od té doby ještě viditelně zhoršil. Letos by se prý tudíž mělo přitvrdit. Zasloužil by si to Zeman? Jak hodnotit jeho výkony od loňského listopadu?

Na rozdíl od Klvani, který neochvějně a nepochybně píše a říká stále jenom nesmysly, Zeman je racionálně provokativní. Upozorňuje na problémy a nebezpečí. Kéž by bylo lidí Zemanova formátu více. A lidé jako Klvaňa by měli být vyhoštěni ke svým chlebodárcům. Prezident Zeman že se zhoršil? Nikoli. Je jeden z mála těch, kteří dokážou věci pojmenovat pravým jménem. Chápu, že pan Klňava lká nad tím, že se americké ambasádě nepodařil její záměr s červenými kartami, že si čím dál více lidí postojů našeho prezidenta váží. A chce-li přitvrdit? To my dokážeme přitvrdit také!

 

Někdo se bojí Zemana, někdo se bojí Babiše. Je důvod bát se místopředsedy vlády a ministra financí? Lidé z okolí Pavla Šafra i pravicová opozice ho považují za nebezpečí pro demokracii. Jeho politické návrhy za buzeraci, jeho styl za autoritativní a obviňují ho z toho, že chce okrádat stát. Co z toho je podle vás pravda?

Od toho jsou orgány činné v trestním řízení. Pokud má někdo podezření, ať se obrátí na policii. Jinak všechno jsou mediální politické rvačky každého s každým. Samozřejmě že Babiš je politický manipulátor, ale kdo z politiků není? Myslím, že více než Babiše se lidé měli a mají obávat takového Kalouska. Ten už nedokáže nic jiného, než po Babišovi plivat a dštít krev a síru. Pravda, ne se vším, co Babiš dělá, souhlasím, ale s hanebnostmi konanými pod vedením Kalouska se to nedá ani v nejmenším srovnat. Jeho můžeme považovat za nebezpečí pro demokracii. Doufám, že jeho záliba tyto obavy eliminuje.

K samotnému 17. listopadu. Jak jsme si zvykli uvažovat o tomto svátku? Jak silné jsou podle vás resentimenty po minulém režimu a jak kvalitní je debata jak o zločinech z doby nadvlády KSČ, tak o temnějších stránkách polistopadového vývoje?

Líbí se mi obrázek, tuším pana Renčína. Muž sedí u špalku, ruku na něm, nad ním žena se sekerou v rukách. Muž říká „Marie, tak už konečně sekni. Tou rukou jsem na náměstích cinkal klíčema!“ Lživý projev opilce Havla jsem již zmínil. Díky těm podvodům mají lidé dnes úplně jiné myšlenky včetně migračního teroru, který se na nás valí. Je to okrajová záležitost. Hodně lidí je zklamaných, protože měli po 17. listopadu 1989 velké iluze. Když je někdo v jednapadesáti nezaměstnaný a nikde ho nechtějí, protože je to už pro personalisty – manažery chodící bezperspektivní mrtvola, určitému resentimentu se takový člověk neubrání.

K těm zločinům počítáte fungující hospodářství, školství, zdravotnictví, kvalitní potraviny z fungujícího zemědělství a tak dále? Jediné, co vyčítám, je základní chyba, kterou tehdy udělali. Tou vidím zavřenou hranici znemožňující volné cestování. I když se podívám na dnešní důsledky otevřené hranice, tak trochu pochybuji, že to taková chyba byla.

Co 17. listopad 1939? Není poněkud zakryt novějším listopadem?

Bohužel většina mladých lidí vůbec neví, že k něčemu v nějakém roce 1939 došlo. Je to smutné, ale je to tak. Zkuste se zeptat dnes studentů. Budete asi hodně překvapen.

Jak se vlastně v naší zemi žije? Patříme k bohatší části planety, nicméně máme mezi sebou samoživitelky, bezdomovce a tak dále. Jaké jsou u nás „nedodělky“, které společnost má vůči nejslabším?

Ona odpověď je vlastně ve vaší otázce. Na jedné straně lidé, kteří si po převratu pomohli k obrovským majetkům, obávám se, že ne všichni zrovna čistým způsobem, na druhé straně ti, o nichž mluvíte v otázce. Uznejte, že přídavek 40 Kč důchodcům je minimálně neslušný. Ona je vůbec neslušná situace, kdy se celá řada lidí musí rozhodovat, zda zaplatí léky, nebo potraviny. Podívejte se, kolik lidí musí prostřednictvím televize prosit o příspěvky na léčení svých nemocných dětí. Osobně znám takové, pro které se sbírají víčka od PET lahví. Považuji to za největší ostudu naší republiky a tak bych mohl pokračovat. Jak mají rodiče těchto dětí chápat, že na imigranty se vyčleňují stamiliony a oni musejí doslova žebrat, aby pomohli svým dětem. Kde je bezplatné zdravotnictví? Je to, žel, součástí naší současné civilizace: Snažíme se mít se dobře a po nás a okolo nás potopa. A nebude už to nikdy lepší. Takoví jsme my – Homo sapiens.

A máme pomáhat uprchlíkům, když tak máme ve vlastní zemi řadu lidí, kteří si zaslouží naši pomoc?

Jistě je třeba migrantům pomoci vrátit se zpět do Afriky a Asie. Jinou pomoc ale nepotřebují. A když, pak jim pomozme tam, u nich.

 

Které politické garnitury, které vlády, kteří prezidenti za dobu od listopadu 1989 naší zemi spíše prospěli a kteří ji spíše poškodili a čím? Kdybyste měl vypíchnout ty nejvýraznější…

Copak máme na výběr? Po opilci Havlovi přichází Václav Klaus. U něho jsem si cenil jeho vlastenectví výrazně převyšujícího Havlovo podlézání těm, kteří ho do sídla českých králů dosadili. Výrazně své prezidentské období ale pokazil podpisem zákona o církevním drancování republiky. Jsem přesvědčen, že kdyby tak neučinil, zákon už ve sněmovně znova neprošel. Druhým a velkým jeho minusem byla amnestie, která několika vyvoleným velmi pomohla a tisíce lidí ožebračila. To jsou dva kiksy, které přehlédnout nelze. Třetí prezident, Miloš Zeman, je ve funkci ještě krátkou dobu na nějaké hodnocení. Myslím ale, že si zatím vede velmi dobře. Trváte-li, mocí mermo, na vypíchnutí nejvýraznějšího, pak bych takovým označil, i přes krátkou dobu ve funkci, právě Miloše Zemana.

V posledních letech se rozvíjí debata o správnosti našeho geopolitického směřování a stejně tak o ruské propagandě a agentech ruských zájmů. Čím přispějete vy do této diskuse? Směřujeme správně? Či co máme změnit a kam máme směřovat?

My nikam nesměřujeme. Jsme v pozici „Pepku vyskoč“ z Haškova románu o Švejkovi. Na západ i na východ od nás se všichni chovají stejně. Ale co dělají naši političtí „kamarádi“ v EU a NATO, je prý dobré a správné. Je to ale mentalita chlápků fandících svému fotbalovému klubu. Všichni ostatní jsou pro ně póvl. Podívejte se na naše televize. Když otevřu televizní program a vidím zaplavené stanice americkými krváky, komediemi, jejichž ubohý humor nám, Čechům, není vlastní, opravdu nevalné úrovně, jako by neexistovala jiná kinematografie.

Ruská propaganda a agenti ruských zájmů? Stačí se nezaujatě podívat, jak se vede propaganda právě proti Rusku. Jak nám lžou sdělovací prostředky, jsem se ostatně sám přesvědčil při návštěvě Krymu. Podívejte se na mapu vojenských základen Američanů mimo jejich území. Podívejte se na stejnou mapu ruských základen. Za agresory jsou ale stále označováni Rusové. Podívejte se na seznam zemí, kde všude Američané rozpoutali občanské války, a nemyslím tím jen Irák a Libyi. Ten seznam je hodně dlouhý. Tak kdo je nebezpečný pro světový mír? Zahledění se na západ je chybou. Jsem přesvědčen, že budoucnost je ve spojení s orientací na východ. Tím nemyslím jen Ruskou federaci.

Hovoří se o tom, že EU selhává v migrační krizi a že na nás Německo vytváří nátlak. Máme podle vás nadále zůstat v EU?

Kdyby EU fungovala tak, jak původně byla zamýšlena, byla by to hodnotná organizace. Ale jak jsem uvedl již výše, opustit spolek chorých mozků vedoucích EU by byl sebezáchovný akt. Podívejte se, po jaké době si najednou konečně uvědomují, že je nutné nájezdy kočovníků zastavit. O čem svědčí čerstvá informace o pozatýkání teroristické buňky policií v Itálii, Británii a Norsku, již plánující teroristickou činnost v Evropě. A to německé bezpečnostní složky odhadují, že až deset procent imigrantů představuje vážné bezpečnostní riziko.

Spočítejte si, jak velikou armádu takových v Evropě už máme, při množství těch, kteří do Evropy přišli! Přidejte k tomu nalezení pěti tisíc amerických pušek a půl milionu nábojů v humanitární pomoci uprchlíkům v Řecku. A kolik takových zásilek nebylo zachyceno?! Imigrant na nádraží v Bukurešti veřejně do televize naznačí podříznutí krku kameramanovi a ono se nic neděje! Maďaři, kteří i za cenu stavby plotu plní svou povinnost a chrání hranici schengenského prostoru, jsou kritizováni! Italové a Řekové, kteří na tuto povinnost jaksi zapomněli, jsou chváleni. Selhává tedy EU v migrační krizi? Myslím, že nemusím říkat, že ano.

Hovoří se o hodnotové a duchovní krizi naší civilizace a společnosti. Není to tak, že demokracie a společenství občanů nemohou fungovat bez některých pevně zakotvených hodnot? A případně jakých?

Ano, plně s vámi souhlasím. Demokracie neexistuje. Je to jenom propletenec spousty skupin se svými zájmy. Pevné hodnoty se nedodržují a nikdy se dodržovat nebudou. Křesťané je mají shrnuty velmi racionálně a přesně v Desateru božích přikázání. Je to nejjednodušší a nejracionálnější kodex. A kdo ho dodržuje? Sami církevní činitelé ne. Hamižnost a hrabání majetků tak jako stovky let do minulosti je jim vlastnější než víra. Pro lidi se peníze staly modlou, které se obětovaly vztahy mezi lidmi.

Kolik lidí dnes žije pod hranicí chudoby… Život důchodců a ještě více snad život mladých rodin s dětmi není o moc lepší! Nikdo nemá zájem na donucení cikánů pracovat, aby přestali žít z náramně výživných dávek, na jejichž výši mnohdy nedosáhnou ani rodiny řádně pracujících, a tak dále a tak dále. Víte, co je zajímavé?

Nevím…

Pro imigranty máme připraveno pět tisíc pracovních míst. Proč tato místa nebyla poskytnuta romské komunitě?! To bychom ušetřili společných prostředků! A ta víčka pro děti by se sbírat třeba ani nemusela.

Co přát české demokracii do dalšího 17. listopadu a co jí naopak nepřát?

Více Zemanů, méně podivných Klvaňů, Šabatových, Dienstbierů a jim podobných. Nepřál bych jí záplavu dalších imigrantů, lidí, kteří nepřicházejí pracovat, ale pobírat sociální dávky. O tom ostatně svědčí jejich cílová země – Německo. Shrnu-li to, pak vzpomenu text Modlitby Marty Kubišové „Ať mír dál zůstává s touto krajinou“, ale také „Ať vláda věcí tvých se k tobě navrátí, lide...“

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode