Provokace vůči Číně: USA zdvojnásobí vojenský kontigent v Austrálii

22.08.2014 17:55

CANBERRA | Spojené státy minulý týden podepsaly dohodu s Austrálií, která předpokládá zdvojnásobení počtu amerických vojáků rozmístěných na australském území. Dohoda je v souladu se záměrem Washingtonu posilovat svou přítomnost v asijsko-pacifickém regionu. USA nicméně ihned ujistily Peking, že cílem tohoto kroku není omezit zájmy Číny, informovala agentura AFP. Ovšem více jak dvanáct set vojáků bude umístěno v severních teritoriích Australského svazu u města Darwin, tudíž spíše do zájmu asijských a nikoliv blíže zájmům pacifickým.

Julie Bishop a John Kerry | Foto: The Sydney Morning Herald

Julie Bishop a John Kerry | Foto: The Sydney Morning Herald

Dohodu o navýšení vojenské přítomnosti v Austrálii podepsala ministryně zahraničí Julie Bishop za Australský svaz. Za USA připojil pod dohodu podpis John Kerry. Čínská lidová republika se k tomuto kroku zatím žádným způsobem nevyjádřila.

I Austrálie čelí expanzi vojenského tlaku z rudé Číny

Ovšem tvrzení, že USA nechce vstupovat do zájmu Číny je lživé, jelikož Austrálie požádala o zvýšení americké vojenské přítomnosti právě se souvislosti zvýšené čínské námořní aktivity v Indickém oceánu.

Austrálie podporuje USA proti Číně

Čínské vojenské námořnictvo uskutečnilo poprvé cvičení s ostrou střelbou nedaleko pobřeží Austrálie. Stalo se tomu na konci letošního února. Cvičení způsobilo poprask v australském tisku a vyvolalo i politickou diskusi. Politici hledali řešení, jak má země reagovat na rostoucí vojenskou expanzi Čínské lidové republiky. Tato demonstrace čínské vojenské síly byla prvně takto masivní a prvně takto blízko Australskému svazu a poblíž jeho výsostných vod. Informovali jsme začátkem letošního roku. Jak je vidět, řešení našli.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode