Ransdorf nařkl Václava Havla z děsivé věci

14.05.2015 15:44

 

Tři kratší texty publikoval během středečního večera na svém profilu na ParlamentníchListech.cz europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf. Napsal mimo jiné o komisi vyšetřující nacistické zločiny, kterou okamžitě po roce 1989 zrušili lidé kolem Václava Havla, nebo o sbližování Ruska s Čínou, které děsí Západ.

Ransdorf nařkl Václava Havla z děsivé věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

Ve svém prvním textu Ransdorf připomněl padesáté výročí oficiálního navázání diplomatických styků mezi Spolkovou republikou Německo a Izraelem. Po válce to podle něj vypadalo, že zástupci těchto dvou národů si nikdy nebudou moci sednout za jeden stůl, dvacet let poté se však dokázali bavit jako normální partneři.

Dnes se scházejí prezidenti Joachim Gauck a Reuven Rivlin a vyměňují si komplimenty. Izraelský prezident při té příležitosti prohlásil Německo za „vedoucí stát demokratického světa“. To podle Ransdorfa ukazuje cestu pro další rozkmotřené země světa, jak se dá překonávat nenávist. Například pro Řeky a Turky, desítky let se přetahující o Kypr.

Tématu sedmdesáti let od konce druhé světové války se týkal i druhý text. Ransdorf v něm připomněl, že mnoho válečných zločinců dožilo v klidu. K tomu Ransdorf napsal, že jedním z úřadů, který byl po roce 1989 zrušen, byla i Komise pro stíhání válečných zločinců.

Také zavzpomínal, že měl možnost pracovat s tajemníkem této komise Karlem Kamišem. Od něj věděl, že komise dokázala shromáždit neuvěřitelné množství materiálu a na rok 1990 chystala pět procesů s nacistickými válečnými zločinci. Po změně režimu byla komise zrušena a shromážděné materiály zmizely kdovíkam.

 

„Pohrobci třetí říše dostali od Havla a jeho kamarádů velkorysý dárek. Stíhání válečných zločinců ustalo a paradoxně jediné iniciativy, které se řešily, byly ty, které přišly z Německa. Inu, velký humanista má problematické dědictví. Stojí za to přemýšlet o tom, pro koho a proč to vše dělal,“ dodává Ransdorf.

Poslední příspěvek se pak týkal vztahů Ruska a Číny a europoslanec KSČM jej pojmenoval „Drak a medvěd táhnou spolu“. Připomněl slova z amerického časopisu The Patriot, že protiruský kurs americké politiky je dále neudržitelný a následně zmínil obří kontrakt na dodávky ruského plynu do Číny.

 

V rublech a jüanech se sice realizuje jen 7 procent vzájemného obchodu obou zemí, ale již do konce roku to má být 40 procent. Účast čínského prezidenta na přehlídce 9. května prý byla už jen symbolickým završením, které nemohlo nikoho překvapit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode