Ransdorf: Proč čeští novináři běžně neužívají slovo dělník?

14.02.2015 16:47

Ransdorf: Proč čeští novináři běžně neužívají slovo dělník?

"Kvalita českého zpravodajství a vůbec média obecně jsou dlouhodobá bolest české hry na demokracii. Patřil jsem mezi ty, kteří nechtěli německý model fungování médií, a prosazoval jsem britskou úpravu," odpověděl čtenáři Miloslav Ransdorf. 

Miloslav Ransdorf, europoslanec KSČM
"Vážený pane europoslanče. Rada ČT oficiálně přiznala na svém zasedání 4.2.2015,  že jí vysílání protiruské propagandy nařizuje Evropská komise. Člen Rady ČT M.Jankovec doslova řekl: „Je to skutečně tak, že ČT má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení EK, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jen za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.ČT se na to nesmí dívat tak,jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z EU."    Reakce politiků z KSČM, TOP09, KDU-ČSL, ČSSD, ANO, ODS byla, že si na Radu ČT postěžovali a tzv.si "umyli ruce". My nic, to (Rada) ČT, Evropský parlament. Kdo ve skutečnosti vytvořil a řídí monstrum zvané (Rada) ČT? Kdo jí dovolil a dovoluje vydírat občany ČR pod hrozbou exekuce, když za propagandu nezaplatí? Kdo může výpalné za lživou propagandu zrušit?"  ...   ptal se europoslance Miloslava Ransdorfa čtenář na jeho webovém profilu.

Kdo řídí monstrum zvané (Rada) ČT?

"Kvalita českého zpravodajství a vůbec média obecně jsou dlouhodobá bolest české hry na demokracii. Patřil jsem mezi ty, kteří nechtěli německý model fungování médií, a prosazoval jsem britskou úpravu. Ve své knihovně mám mediální zákonodárství z celého světa, mám zpracován jeho přehled a vypracované návrhy, co v té věci u nás dělat. Ani mě nepřekvapilo, že nic z toho nemělo žádný větší ohlas. Mrzelo mě ale, že tentýž postoj zaujala KSČM. Do komise posílala jiné lidi a zdůvodňovala to tím, že mám moc práce a je třeba mě chránit (stejně jako v případě projednávání církevních restitucí)," začal odpověď europoslanec.

"Radní Jankovec se vymlouvá na EU zbytečně, vždyť se jedná jen o doporučení Evropské komise. EU si nevynutila ani změnu skandálního mediálního zákonodárství v Maďarsku, kde jsou poměry takové, že za Kádára byla svoboda médií daleko větší. Kritické myšlení jako pilíř evropských hodnot je právě to, čeho se českým mediálním mágům nedostává. A co jim úplně chybí, je zájem o obyčejného člověka a jeho důstojnost. Zaregistrovali jste snad, že by čeští novináři běžně užívali slovo dělník? To z jejich slovníku vypadlo úplně," konstatuje Miloslav Ransdorf.

"Radu ČT vytvořila vládní garnitura v 90. letech za havlovsko-klausovských dob (se souhlasem většiny parlamentu) podle německého mediálního modelu, se zastoupením politických stran a takzvané občanské veřejnosti. Příležitostně se k věci vrátím a vysvětlím podstatu svých legislativních návrhů, které by podobným obludnostem zabránily. České mediální zákony přijal český parlament a Evropská unie s tím nic udělat nemůže," uzavřel Miloslav Ransdorf svoji odpověď.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode