Respektujte muslimy, nebo se naštvou, a nebudete se stačit divit. Český muslimský hodnostář poslal vzkaz českému národu a přimluvil se za popravy a sekání rukou

06.11.2015 10:55

Český občan Samer Shehadeh, bývalý pražský imám, požádal ve videovzkazu občany, aby nedovolili zradikalizování svých muslimských spoluobčanů. Aby k tomu nedošlo, měli bychom respektovat také soukromí muslimů žijících v Česku. Neděláme to prý dostatečně a jednou se to může obrátit proti nám. Následně Shehadeh obhajoval islámské trestní právo jako naprosto dokonalé.

Respektujte muslimy, nebo se naštvou, a nebudete se stačit divit. Český muslimský hodnostář poslal vzkaz českému národu a přimluvil se za popravy a sekání rukou
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

„My, muslimové,  jsme vám do soukromí nevpadli, vy nám ano. My, muslimové, vás neurážíme, vy nás ano,“ tvrdí. Má na mysli provokatéry, nikoli většinovou společnost. Pokud chce tato většinová společnost své muslimské spoluobčany pochopit, měla by naslouchat autoritám, které ctí sami muslimové. Tyto autority by měly vystupovat i v médiích.

Čechy, Moravany a Slezany uklidňoval, že islám jakožto náboženství stojí proti všem teroristickým aktům. Ať už proti nemuslimům či muslimům. Muslimové se ale mohou bránit provokacím. Míra trpělivosti každého člověka je omezená, takže je možné, že toto "šlapání na krk mírumilovným muslimům" může mezi těmito muslimy vést k radikalizaci. Tím prý nevyhrožuje, jen popisuje stav věci. Prozatím platí, že mezi českými muslimy není jeden jediný radikál. "Takoví lidé tady neexistují, tak je tedy nevytvářejme," žádal.  

Celý vzkaz najdete zde.

Zmínil také sekání rukou či jiné drakonické testy, které jsou s islámem často spojovány. Kamenování a sekání rukou se děje jen v muslimských zemích a po příslušném soudním verdiktu. Spravedlnost nemá v rukou jedinec, ale soudy, i v arabském světě. "Jiná věc je, co si o tom každý myslí. Já jako muslim si myslím, že islámský trestní zákoník je naprosto dokonalý. Ale je to moje víra, tedy moje věc. Nebudu ho v Česku aplikovat, protože nejsem v muslimském státě. A i kdybych v něm byl, nemohl bych to dělat, protože nejsem soudce," zdůrazňoval Shehadeh.

„Říkám sám za sebe a za islám – nikoliv za všechny muslimy, protože nemám právo hovořit za všechny – že islám odsuzuje všechny teroristické činy, ať už je páchají muslimové, nebo jsou páchány na muslimech,“ konstatuje.

Měli bychom si prý také uvědomit, že muslimové chtějí zahalit své dcery a my bychom jim toto právo neměli upírat stejně, jako neupíráme náboženské zvyklosti ani jiným skupinám obyvatel. "Když do někoho budu neustále šťouchat, tak mě nakonec uhodí. Možná to bude nepřiměřená reakce, ale může k ní dojít," dodává pro dokreslení.

V závěru prohlásil, že všichni společně musíme říci jasné ne provokatérům.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode