Schäuble: Konec eurozóny může nastat během několika dní

17.03.2016 12:24

Schäuble: Konec eurozóny může nastat během několika dní

Na bruselském zasedání ministrů financí eurozóny prohlásil německý ministr financí Wolfgang Schäuble, že v případě opětovného zavedení hraničních kontrol může dojít ke kolapsu eura.

Wolfgang Schäuble, německý ministr financí
 


"Bez Schengenu, bez volného pohybu pracovníků a bez svobody cestování ve prospěch všech Evropanů euro nemá smysl," řekl Juncker v pátek v Bruselu. "Ten, kdo zruší Schengen, přivede vnitřní evropský trh do hrobu. Problém nezaměstnanosti bude již těžko zvládnutelný."
.
Junckerovo prohlášení o hrozbě svědčí o zoufalství. To dokazuje i fakt, že Juncker upozorňuje také na náklady   zabezpečení hranic. V případě, že by došlo k znovuzavedení hraničních kontrol, náklady na kontroly dosáhnou tří miliard eur za rok, varoval Juncker.

Švédsko chce kvůli migrantům opět zavést brannou povinnost

V průběhu uprchlické krize, několik států EU se vrátilo k hraničním kontrolám, které v rámci schengenského prostoru mohou být pouze ve výjimečných případech a na krátkou dobu.

Německý ministr Wolfgang Schäuble varoval nezvykle ostře po zasedání ministrů financí EU v Bruselu a to, že EU se nemůže vrátit do původního stavu, vnitřní trh nebo měnová oblast by se zhroutila.

"A to není otázka let. Pokud by Německo bylo donuceno zavést stejně jako Švédsko znovu zavést hraniční kontroly, pak by se Řecko stalo velmi rychle první obětí, a to by nebylo otázkoua měsíců, "řekl Schäuble.

Šíření poplašných Schäubleho zpráv by mělo nejspíše podpořit myšlenku umístění uprchlíků po celé Evropě. Ale s výjimkou Rakouska, všechny ostatní státy nesouhlasí s návrhem Angely Merkelové přijmout zcela neomezeně imigranty do EU. Dokonce i Vídeň je již nervózní, protože Německo jim začalo vracet  uprchlíky.

Německá kancléřka je pod tlakem své vlastní strany: V Německu to vře, bývalý ústavní soudce Udo Di Fabio uvedl ve své zprávě, že federální vláda má ústavní povinnost chránit hranice Německa v tom případě, že EU je toho neschopná.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode