Sedm mužů, jedna žena a útočník - sebevrah. V restauraci zahynulo devět lidí
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal před útokem střelec do TV Prima
Vypadalo to tam jako na jatkách, řekl svědek masakru v Brodě
Zeman i Sobotka jsou šokováni útokem v Uherském Brodě 
Starosta Uherského Brodu: Promýšlím způsob, jak pomoci pozůstalým obětí střelby
Střelba v Uherském Brodě obsadila hlavní místa ve světových médiích

„Pachatel měl zbrojní průkaz, jestli střílel legálně drženými zbraněmi, zjišťujeme. Momentálně probíhá ztotožnění mrtvých lidí, kteří zemřeli rukou vraha. Viděli jsme osm mrtvých, je to hrozný zážitek,“ řekl na krátkém brífinku ministr vnitra Milan Chovanec, který do Brodu přijel spolu s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

Policie okolí restaurace uzavřela

Policie okolí restaurace uzavřela

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

„Nikdy jsme se nesetkali s něčím podobným, soucítíme s pozůstalými. Podrobnosti zatím nebudeme zveřejňovat, k jejich uvolňování dojde během zítřka. Kriminalisté tam budou pracovat několik hodin,“ dodal Tuhý.

Měl dvě zbraně

Zásah policie trval asi dvě hodiny. Do budovy, kde restaurace sídlí, vtrhla zásahová jednotka a také desítky záchranářů. Muž měl podle starosty Kunčara u sebe dvě palné zbraně, ČTK uvedla, že na místě byly náboje z brokovnice.

Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal před útokem střelec do TV Prima
Svědek střelby šel do Družby na oběd, na WC se skrýval dvě hodiny

„Z místa jsme odvezli pouze jednu osobu, a to na ARO nemocnice v Uherském Hradišti. Jednalo se o vážně zraněnou ženu, která utrpěla dvě střelná zranění. O dalších zraněných nemám žádné informace,” řekl Novinkám mluvčí zlínských záchranářů Petr Olšan.

Padlo 25 výstřelů

„Pacientka, která byla k nám do nemocnice převezena po střelbě v Uherském Brodu, je po operaci. Záchranná služba ji přivezla se střelným poraněním hrudníku. Byla ve velmi vážném stavu. Podle lékařů tento stav přetrvává, více by měli lékaři vědět až ráno,“ sdělila po páté hodině odpoledne mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Dana Lipovská.

Chronologie událostí
12:56 - do redakce televize Prima volal muž, který uvedl, že je šikanován, "má pistoli a rukojmí a že se zařídí po svém."
po 13:00 - do restaurace Družba ve Vlčnovské ulici vtrhl starší muž, který začal střílet.
13:50 omezení provozu na nedaleké železniční trati, na místo zamířily policejní a záchranářské hlídky, včetně vrtulníku. Nebylo jasné, zda má muž rukojmí, zda jsou na místě zranění či mrtví.
kolem 14:30 - do objektu vnikla zásahová jednotka. Policisté na místě našli větší počet mrtvých.
15:35 ministr vnitra Milan Chovanec uvedl, že střelba si vyžádala osm obětí, zemřel také pachatel.
16:08 uherskobrodský starosta Patrik Kunčar sdělil, že útočník se sám zastřelil. Podle něj šlo o místního muže, zřejmě psychicky labilního.

Podle webových stránek města střelec vpadl do restaurace kolem 13. hodiny, padlo asi 25 výstřelů. Okolí místa bylo neprodyšně uzavřeno, obyvatelé byli varováni megafonem, aby se místu vyhnuli.

 FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Restaurace Družba se nachází poblíž dopravně frekventovaného místa ve městě, není však přímo v centru. Hned vedle je akvapark.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který je na pracovní cestě v Jižní Koreji, vzkázal, že je útokem šokován. Tragédii považuje za mimořádnou. Požádal ministra vnitra, aby osobně dohlédl na vyšetřování policie.

Restaurace Družba

Budova, v níž je restaurace Družb