Šokující usnesení: Kongres právě „vyhlásil“ Rusku válku!

28.01.2015 10:45

Publikováno 5.12.2014

Dnes prošel ve Spojených státech jeden z nejhorších právních předpisů vůbec. H. Res 758 byl označován jako řešení „silně odsuzující akce Ruské federace pod vedením prezidenta Vladimíra Putina. Zákon zavedl politiku agrese vůči sousedním zemím, jejichž cílem je politická a ekonomická nadvláda.

Návrh zákona je ve skutečnosti 16-ti stránková válečná propaganda, při které se začervenají i neokonzervativci, kdyby byli něčeho takového schopni.

Jedná se o druh usnesení, který jsem vždy v Kongresu ostře sledoval, a který je prezentován jako „neškodné“ stanovisko, které často vede k sankcím a válce.

Vzpomínám si, jak jsem v roce 1998 silně vystupoval proti zákonu o osvobození Iráku „Iraq Liberation Act,“ protože, jak jsem řekl v té době, věděl jsem , že to povede k válce.

Nechtěl jsem tehdy proti zákonu vzdorovat, protože bych byl obdivovatelem Saddáma Husajna – stejně jako teď nejsem obdivovatelem Putina, nebo jakéhokoliv jiného politického vůdce-, ale spíš proto, že jsem tehdy věděl, že další válka proti Iráku by problémy nevyřešila a pravděpodobně by jen učinila věci horší. Všichni víme, co se dělo dál.

To je důvod, proč nemůžu uvěřit tomu, že jim to projde znovu, a tentokrát s ještě vyšší sázkou: vyprovokovat válku s Ruskem, která by mohla vést k totální destrukci!

Pokud si někdo myslí, že přeháním o tom, jak špatné je toto usnesení, dovolte mi nabídnout Vám několik příkladů ze samotných právních předpisů.

Usnesení (odstavec 3) obviňuje Rusko z invaze na Ukrajinu a odsuzuje ruské porušení ukrajinské suverenity. Prohlášení je vydáno, bez jakéhokoliv důkazu, že by tak Rusko opravdu učinilo.

S našimi sofistikovanými satelity, které si mohou přečíst poznávací značku z vesmíru, bychom měli mít videa a fotografie této tzv. ruské invaze. Nic z toho nám nebylo poskytnuto.

Co se týče ruského narušení ukrajinské suverenity, proč to není narušení ukrajinské suverenity za pomocí USA, kteří se podíleli na svržení v zemi zvolené vlády, jak tomu bylo v únoru?

Všichni jsme slyšeli nahrávky úředníků ministerstva zahraničí, jak plánovali s americkým velvyslancem na Ukrajině, jak svrhnou vládu.

Slyšeli jsme, náměstkyni státního tajemníka Victorii Nulandovou jak se chlubí, že USA utratili 5 miliard dolarů na změnu režimu na Ukrajině. Proč je to v pořádku?

Usnesení (odstavec 11) obviňuje lid východní Ukrajiny z organizování „podvodných a ilegálních voleb“, které proběhly v listopadu. Proč pokaždé, když volby nepřinášejí požadované výsledky od vlády Spojených států, tak je nazýváme „ilegální“ a „podvodné“?

Proč není lidem z východní Ukrajiny povoleno sebeurčení? Není to základní lidské právo?

Usnesení (odstavec 13) požaduje stažení ruských sil z Ukrajiny, přesto, že americká vláda neposkytla žádný důkaz, že by ruská armáda někdy na krajině byla. Tento odstavec rovněž vyzývá vládu v Kyjevě, pokračovat ve vojenské operaci proti východním oblastem, které usilují o nezávislost.

Usnesení (odstavec 14) uvádí s jistotou, že let Malajsijských aerolinií MH-17, který havaroval na Ukrajině, byl sestřelen raketou „vystřelenou Ruskem podporovanými separatistickými silami na východní Ukrajině.“

To je prostě špatně, protože závěrečná zpráva z vyšetřování této tragédie nebude zatím zveřejněna ani v příštím roce, a předběžná zpráva neuvádí, že by letadlo zasáhla raketa. Ani předběžná zpráva- provedená za účasti všech zúčastněných zemí – neobvinila žádnou ze stran.

Usnesení (odstavec 16), toto usnesení odsuzuje Rusko kvůli prodeje zbraní vládě Bašára Assada v Sýrii. Samozřejmě ale nezmiňuje, že tyto zbraně slouží k boji proti Islámskému státu – o kterém USA tvrdí, že je nepřítel- zatímco zbraně z USA dodávané rebelům v Sýrii si skutečně našly cestu do rukou teroristů Islámského státu!

Usnesení (odstavec 17), toto usnesení odsuzuje Rusko za uvalení ekonomických sankcí proti Ukrajině. To i přesto, že USA také opakovaně uvalily na Rusko ekonomické sankce a zvažují jich ještě mnohem více!

Usnesení (odstavec 22), uvádí se v něm, že Rusko napadlo v roce 2008 Gruzínskou republiku. To jednoduše není vůbec pravda. Dokonce i Evropská unie – která není přítelem Ruska- došla ve svém vyšetřování k událostem z roku 2008 k závěru, že to byla Gruzie, která začala neoprávněnou válku proti Rusku a ne opačně.

Jak můžou americkému Kongresu projít tak do očí bijící lži? To se členové Kongresu ani neobtěžovali přečíst si tyto rezoluce před hlasováním?

Usnesení (odstavec 34), toto usnesení začíná dokonce komicky, odsuzuje Rusko za to, co tvrdí, jsou útoky na počítačové sítě ve Spojených státech a za „nelegální získávání informací“ o vládě USA.

V důsledku odhalení Edwarda Snowdena o tom, jak USA špehují celý zbytek světa, jak mohou USA vůbec požadovat morální autoritu k odsouzení takových akcí u ostatních?

Usnesení děsivě obviňuje Ruskem financovaná média za útoky s prohlášením, že Rusko „narušuje veřejné mínění.“ Vláda Spojených států, samozřejmě, utrácí miliardy dolarů po celém světě, aby financovala a sponzorovala sdělovací prostředky, včetně Hlasu Ameriky a RFE/RL, stejně jako dotují „nezávislá“ média v mnoha zemích v zámoří.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode