Stanovisko předsedy HSS k výsledkům voleb do Evropského parlamentu

26.05.2014 09:53

Stanovisko předsedy HSS k výsledkům voleb

 do Evropského parlamentu

 

Hnutí sociálně slabých (HSS)  nepovažuje dosažený výsledek v eurovolbách za prohru. Hnutí, které je zatím v plenkách a učí se chodit, oficiálně vzniklo teprve 10.března 2014, tedy necelé tři měsíce před volbama, si nasadilo výchozí pomyslnou laťku pro příští volební období. Výsledek 0,11% se na první pohled zdá nevýrazný, ale na druhé straně je potřeba zdůraznit, že HSS šlo do voleb bez jakékoli přípravy a finančních prostředků potřebných pro volební k propagaci hnutí. Hnutí skočilo do voleb rovnýma nohama bez neexistujících okresních a základních organizací a zaměřilo se většinou pouze na obce a města na severu Moravy. Přesto získaným výsledkem dokázalo přeskočit další 10 politických subjektů a nejméně dalších deset stran a hnutí, s celostátní působnosti, nám uniklo pouze o vlásek. V současné době je HSS 29 nejsilnějším politickýcm subjektem v České repuiblice  a to zdůrazňujeme po necelé tří měsíční existenci! To není přece vůbec špatné ! Nyní, po volbách, dojde konečně k tomu hlavnímu, totiž k vytváření struktury hnutí, bez které bychom se v budoucnu neobešli. Budou zakládány okresní a základní organizace a začnou se připravovat kandidátky do komunálních voleb, které se budou konat v září tohoto roku. Času příliš není a pakliže chceme dokázat, že máme na víc, musíme se zapojit všichni. Náš volební program je pro lidi zajímavý, o čemž svědčí i návštěvnost na našich webových stránkách. Voliči nás musejí dostatečně poznat. Zatím jsme hnutím, které nemá "rodný list" a je pro veřejnost - voliče nečitelné. Je potřeba si ale uvědomit, že před zhruba třemi měsíci o nás v České republice ještě nikdo nevěděl a nyní máme své voliče po celé zemi. Náš čas teprve přijde a já jsem přesvědčen o tom, že to bude velice brzy - možná již v příštích parlamentních volbách. Je ale potřeba vytrvat a dotáhnout věci do svého konce. Většina tradičních politických stran v České republice zaznamenaly pokles voličů, "komunisté" dokonce ztratili jedno křeslo a o kantýny v europarlamentě přišla i vládní ČSSD. Náš start je 0,11% a nyní bychom měli již jenom stoupat a pakliže nebude další postup rapidní, nemá cenu v tomto státě dělat nic jiného, než se chystat na novou revoluci, neboť evidentně nebude možné cestou "demokratických" voleb nic v tomto státě změnit.
   Za pozitivní trend voleb do Evropského parlamentu (EP) lze považovat výsledky v mnoha evropských státech, v nichž uspěly  formace, které tak v novém složení EP výrazně posílí. Je to jasný signál, že architekti jednotné Evropy budou mít nyní výrazně těžší pozici v prosazování svých protinárodních plánů.
     Závěrem mi dovolte, abych jménem svým, ale i  HSS poděkoval všem voličům, kteří nás podpořili, a považovali za důležité jít k volbám a projevit svůj názor. Také bych chtěl poděkovat nejbližším spolupracovníkům za aktivitu a nasazení, se kterým do voleb šli. Bez nich by byl konečný výsledek nulový.

Za Výkonný výbor HSS

Ludvík Zifčák,  předseda

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode