Studená válka je tady? Rusko se "zuřivě" připravuje

30.10.2014 11:22

Studená válka je tady? Rusko se "zuřivě" připravuje

 

Masivní vojenská opatření na severu jsou součástí širší ruské strategie zaměřující se na kontrolu Arktidy. Armáda momentálně přestavuje dvě základny na Novosibirských ostrovech a na souostroví ZeměFrantiška Josefa, potvrdil včera ministr obrany Sergej Šoigu. V oblasti se modernizuje také několik vojenských letišť.

"Plán zahrnuje výstavbu třinácti letišť a jedné cvičné oblasti pro letectvo, deset radarových stanic a několik naváděcích center," uvedl generál Michail Mizintsjev.

V rámci ruského ministerstva obrany byl rovněž nedávno zřízen speciální orgán, který ze dne na den vyhodnocuje potenciální hrozby pro národní bezpečnost a v případě potřeby je připraven nařídit patřičnou protireakci.

Podobná soustava radarů monitorovala potenciální hrozby pro území SSSR v dobách studené války. Po rozpadu Sovětského svazu však zastarala a byla na mnoha místech vyřazena z provozu. Šouigu přiznal, že její momentální obnovení přímo souvisí s výzvami, které přináší zhoršení Rusko-západních vztahů v souvislosti s krizí na Ukrajině.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode