Dům zdraví, který byl založen v roce 1950, je komplexní poliklinikou zahrnující zhruba 20 zdravotních odborností. Poskytuje péči pro spádovou oblast o velikosti zhruba 70 tisíc obyvatel. Akvizice má do holdingu přinést větší komplexnost. Až dosud se zaměřoval především na oblast reprodukční medicíny. Roční tržby polikliniky přesahují 50 miliónů korun.


 

„Naším cílem je z polikliniky Dům zdraví udělat moderní a dobře vybavené zdravotnické zařízení, které bude pacientům v regionu poskytovat nejlepší možnou péči a komfort," uvedl spoluzakladatel fondu, někdejší investiční šéf Penty Josef Janov. Nový majitel podle něj letos plánuje revitalizaci polikliniky prostřednictvím nových investic do jejího zařízení a prostorů.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku a na Slovensku, uvedl už dříve Janov.

V Česku fond prostřednictvím holding FutureLife již koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. [celá zpráva]

Skupují kliniky a laboratoře v ČR i na Slovensku

Loni holding získal většinový podíl ve společnosti První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

FutureLife také ohlásil kapitálovou investici ve společnosti Vidia-diagnostika prostřednictvím firmy Darsena. Firma poskytuje laboratorní služby v oblasti klinické biochemie, hematologie, imunologie a alergologie a diagnostiky infekčních onemocnění. Holding rovněž převzal podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran. Dvě kliniky pod značkou Iscare koupil fond v říjnu 2014 také na Slovensku.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal koncem loňského prosince posuzovat záměr zdravotnického holdingu FutureLife na ovládnutí kliniky reprodukční medicíny Gennet. Kliniky Gennet v roce 2013 utržily 360 miliónů korun. Roční tržby nově vznikající zdravotnické skupiny by po převzetí Gennetu podle ÚOHS měly být zhruba 1,4 miliardy korun.