Tak takhle začíná konec Evropské unie? "Spravedlivými pravidly"?

07.01.2016 15:04

Tak takhle začíná konec Evropské unie? "Spravedlivými pravidly"?

Britský premiér vyzval k vytvoření „spravedlivých pravidel", které by zajistily, že státy, které nejsou zahrnuty v eurozóně a v schengenském prostoru, budou bez jakýchkoliv problémů.

David Cameron, britský premiér


Británie může zůstat součástí Evropy, aniž by vstoupila do eurozóny a schengenského prostoru, při zachování svých hranic, ale musí být vytvořena spravedlivá pravidla, a zajistit, že nedojde k problémům u zemí, které nejsou v eurozóně, řekl ve čtvrtek britský konzervativní premiér David Cameron, který se setkal s vedením Bavorska a se spřátelenou stranou Křesťansko sociální unie (CSU).

Prohlášení britského premiéra uvedla německá televizní stanice N24.

„Musíme vytvořit spravedlivá pravidla pro státy uvnitř a vně eurozóny. Británie se nezapojila do eurozóny, a musíme být jisti, že země mimo eurozónu nebudou mít problémy," uvedl Cameron. Dodal, že Velká Británie stojí před „výbornou alternativou - být součástí Evropy ... bez vstupu do eurozóny a schengenského prostoru, při zachování svých vlastních hranic". „To bude dobré nejen pro Velkou Británii, ale i pro Evropu," premiér.

Legrain varuje: Evropská unie se rozpadá alarmujícím tempem!

„Tato organizace (EU - pozn.) by si měla zachovat flexibilitu pro změny, a ne stále růst jako politický blok," - řekl Cameron.

Podle něj, bude problematika migrace v Evropě i nadále hrát důležitou roli. „Spojené království podporuje volný pohyb občanů v rámci EU, mnoho Britů pracuje v jiných zemích Evropské unie, ale musíme zajistit, aby naše sociální služby byly ochromeny," poznamenal Cameron a dodal, že Britové cítí „silný tlak ze strany velmi vysokých migračních toků v posledních letech".

„Můžeme diskutovat o všech těchto tématech s vírou, že je dobrá vůle dovést tato jednání na konec a uspořádat referendum, které jsme slíbili. Rozhodnutí nakonec přijme britský lid," dodal premiér a narážkou na referendum, které má odpovědět, zda jsou Britové ochotni být i nadále členy Evropské unie.

Britský postoj „chytré Horákyně“ považují mnozí analytici za signál rozpadu Evropské unie. A jako každý rozpad říše je doprovázen nenápadně a hezkými slovy.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode