Takáč ve vysílání ČT manipuloval s fakty o Ukrajině a pak prý nachytán na švestkách čučel jako debil

27.04.2014 21:24

Další autoři, Josef Havránek

 

Pod tímto titulkem, na webu OUTSIDERMEDIA uvádějí takový obyčejný, všední příběh ze života – minutku z kuchyně České televize: Redaktor Takáč se spojil s jistým redaktorem Hospodářských novin, aby se ho zeptal, jak to se střelbou a mrtvými na straně proruských sil u jistého východoukrajinského městečka vlastně bylo. “ Jak,“ odpověděl dotázaný. „Přijelo tam pár transportérů ukrajinské armády, někdo z proruských na ně zřejmě vystřelil, ti z ukrajinských transportérů odpověděli hromadnou střelbou, pár lidí proruských sil zabili a hned po té střelbě zase odjeli.“ „Co myslíte, že Putin tímhle krokem sledoval?“ zareagoval redaktor Takáč s tak odzbrojující logikou, že zmátla i ostříleného redaktora Hospodářských novin.

Manipulátor a tlakáč - od slova tlachat

Manipulátor a tlakáč – od slova tlachat

„Putin?“ zabreptal nechápavě. „Ten s tím ale neměl co dělat, k městečku přijeli příslušníci ukrajinské armády, které tam nejspíš vyslal Kyjev.“ V tu chvíli upadl do zmatku zase redaktor Takáč, protože s tak nekolegiální reakcí nepočítal…

Tak tuhle kabaretní scénku jsem na vlastní oči neviděl. Odkaz na archiv ČT je sice k dispozici, ale jak už to v takových trapných případech bývá – nedá se otevřít. Autora téhle poznámky (Lubomíra Mana) i tak nepodezírám, že by si vymýšlel – tenhle příběh si snad vycucal z prstu.

Vždyť, nejen Česká televize, nyní takřka denně, servíruje navlas podobné příběhy z Ukrajiny, rafinovaně dochucované nejrůznějšími Takáči. Opět je tedy na talíři ten věčný oříšek – jestli účel opravdu světí prostředky, zda se dá k pravdě „statečně“ prolhat.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode