Toto mělo zůstat v tajnosti: Italové mezi uprchlíky objevili nebezpečného teroristu

09.11.2015 17:39

Řím – Sicilská policie podle britského deníku The Independent zatkla odsouzeného teroristu Bena Nasr Mehdiho (38), který se do Itálie dostal na lodi s uprchlíky. Tunisan byl poprvé zatčen v listopadu 2007, kdy byl odsouzen k sedmi letům vězení za plánování útoků. Jeho skupina se od té doby přidala k Islámskému státu.

Toto mělo zůstat v tajnosti: Italové mezi uprchlíky objevili nebezpečného teroristu - anotační foto

Tábor "džungle" v Calais
FOTO: Reprofoto YouTube

Deník The Independent píše, že strach, že by se do Evropy mohli na lodích dostávat spolu s uprchlíky také členové teroristických skupin, se zřejmě naplnil. Poukazuje na informaci sicilské policie, které prý mezi uprchlíky přicházejícími z Libye identifikovala teroristu.

Tunisan Mehdi byl v roce 2007 odsouzen na 7 let kvůli přípravě teroristického útoku. Po propuštění z přísně střežené věznice Benevento na jihu Itálie, byl ze země vyhoštěn. Ukázalo se ale, že se do Itálie pokusil vrátit. Minulý měsíc ho úřady zadržely po příjezdu na ostrov Lampedusa. Byl jedním z asi dvou set migrantů, které 4. října z moře vytáhli záchranáři.

Udal sice falešné jméno a prohlašoval, že hledá azyl v severní Evropě, aby se vyhnul politickému pronásledování, otisky však prozradili jeho pravou identitu. Byl chycen spolu s dalšími třemi muži, kteří jsou podle všeho pašeráci lidí.

O několik dní později byl podle britského deníku muž navrácen do vlasti a předán tuniským orgánům. Podle lokální tiskové zprávy se tak mělo stát v tajnosti. Orgány se prý pokoušely incident zakrýt, aby se zabránilo šíření paniky.

Italská ministr vnitra Angelino Alfano, už dříve uvedl, že neexistuje žádný důkaz, že by se islámští teroristé pokoušeli plížit do Evropy na palubě člunů s migranty. Rezort sice nechtěl informaci komentovat, italské úřady však potvrdily, že Mehdi je jeden z nejnebezpečnějších teroristů, který kby v Itálii operoval.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode