Umí jen pást kozy, mají řidičák na velblouda. To je chcete živit? Brichta se pěkně rozpálil

11.12.2015 19:25

Praha – Aleš Brichta je známý odpůrce přijímání uprchlíků. Jenže nově příchozí podle něj nechápou, že je v Evropě nikdo nechce. Navíc prý nemají potřebné vzdělání, takže se o ně někdo bude muset celý život starat.

 
Umí jen pást kozy, mají řidičák na velblouda. To je chcete živit? Brichta se pěkně rozpálil - anotační foto

Brichta na svém facebookovém profilu připomíná, že Norové, Němci a další se zoufale „snaží zbavit běženců, kterým nechtějí poskytnout azyl". Nabízí jím dokonce peníze a letenky, když odejdou. „A oni nechtějí, protože nejsou schopni pochopit, že o ně nikdo nestojí, když umí jen pást kozy a mají řidičák na velblouda. Proč by prý nemohli zůstat oni, když jiní mohou?" píše zpěvák.

Jejich chování mu připomíná ty, kteří neuspěli i konkurzu. „Přijde mi to, jako kdyby se někdo vztekal, že nebyl přijat na kytaru do kapely, když v životě nedržel v ruce ani vozembouch. A o tom to je, milí sluníčkáři. Co s těmi lidmi pak budete dělat, když je chcete přijímat? Budete se o ně do konce života starat? Platit jim bydlení, jídlo a zábavu, protože budou vyžadovat totéž jako lidé, kteří tady makají celý život. Pošlete je do mateřské školky, aby se naučili alespoň číst a psát?" ptá se příznivců přijímání uprchlíků Brichta.

O to ale podle něj nově příchozí rozhodně nestojí. „Ale oni vám o nějaké vzdělávání a přizpůsobení přece vůbec nestojí, když jim máte podle Aláha vy sloužit jakožto méněcenní. Tak už se vzpamatujte," vzkazuje jim hudebník.

Hádky o uprchlíiky jsou pak podle něj naprosto nesmyslné. „Přijde mi hloupé se hádat se sousedem, se kterým máme stejné zvyky, tradice, zkušenosti a jíme stejná jídla, o někom, se kterým máme společné snad jen to, že dýcháme kyslík," dodává.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode