Kvůli nenadálé situaci se večer na úřadu vlády sešel premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s Chovancem a šéfy policie a Bezpečnostní informační služby. Chovanec po schůzce uvedl, že v Česku není potřeba zvyšovat bezpečnostní opatření.


 
 
 
 
 
 

„Nemáme informace o tom, že by hrozil čin tohoto typu," řekl. Obezřetnost je ale podle něj na místě, bezpečnostní složky vyhodnocují průběžně situaci.

Muslimská komunita v Česku je podle Chovance zatím velmi klidná a nevykazuje žádné zásadní prvky radikalizace.

„V této pozici je naše situace unikátní," uvedl. Bezpečnostní složky se podle něj na základě dřívějšího pokynu vlády islámským fundamentalismem zabývají. „Byl to správný směr," podotkl ministr.

Názory: 

Antonín Porazil, Kladno

Chovancovi v tom,že není potřeba zvyšovat opatření věřím,jen zapoměl dodat,že se to týká pohlavárů, kteří se již dávno o sebe uměli postarat,a o tu "lůzu" za kterou nás ,včetně prohlášení Duky,mají hází velký bobek.

Josef Luptak, Chicago

Ten je prdlej,kde bere tu jistotu- co bude kecat az se neco stane!? Ze to necekal?dnes ve Francii nemel nikdo zadny informace ze zabiji 12 lidi a ejhle !islam v cechach je ziva chodici bomba a ta vybuchne aniz by nekdo neco tusil,nebo mel informace - misto aby s nima udelali poradek tak jim nahravaji,a pak az bude treba jim neco zakazat tak neco vyleti do povetri,treba to bude plna budova deti- a Chovanec? co potom Chovanec !