Zachránění uprchlíci v Itálii: Nikdo nám neuklízí pokoje a nudíme se!

19.06.2015 12:54

V Livornu (Itálie) dostali uprchlíci k dispozici hotel s bazénem. Právě u bazénu tráví většinu svého času. Nelíbí sejim to.

„Nikdo nám neuklízí pokoje. Když se něco rozbije, nikdo to nepřijde opravit. Jsme rádi, že jste nás přijali, ale my bychom měli mít možnost se rozhodnout, jak budeme žít dál. Jakou budeme dělat práci nebo co budeme studovat,“ stěžuje si mladý Afričan.

Evropa utrácí miliardy EUR za to, aby jim zajistila azyl a důstojné podmínky, zdá se ale, že jejich nároky stále stoupají. Osm Afričanů dokonce odmítlo jet na místo určení proto, že pokoje neměly wifi. Spokojeno není ani dalších 12 imigrantů, kteří dostali ubytování v hotelu s bazénem v Pise. 

1-6

Celé dny se poflakují se sluchátky na uších a tablety u bazénu a nudí se. „Všechno je pořád stejné. Den po dni žádná změna. Celé měsíce jíme jenom těstoviny. Chceme nějakou zábavu. A taky potřebujeme doklady, abychom si mohli jít svobodně plnit naše italské sny. Někdo chce studovat, někdo pracovat,“ popisuje jeden z nich.

 

Nespokojení jsou i s penězi. Na každého z nich je vypláceno 35,- EUR za den. Z těchto 35,- EUR na den se platí ubytování, stravování a další nezbytnosti. Hotově dostane každý Afričan „kapesné“ 2,5 EUR na den. „Jsme tu jako ve vězení! Peníze, které dostáváme, jsou nic ve srovnání s garantovanou mzdou za práci.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode