Zeman o 9. květnu: Od Kim Čong-una si stoupnu co nejdál, snad nám dají najíst

10.04.2015 12:37

  •  
Prezident Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman
PRAHA Miloš Zeman v nedělním Pressklubu Frekvence 1 prohlásil, že na společné fotografii na květnové přehlídce v Moskvě si stoupne co nejdál od Kim Čong-una. Dívat se na ruské tanky na Rudém náměstí mu nevadí, vojáci si prý uznání zaslouží, protože naší zemi přinesli svobodu.

„Předpokládám, že tam bude přehlídka, pak family foto, na kterém se budu snažit stát co nejdál od Kim Čong Una, protože jsem prohlásil, že si s ním nepodám ruku, no a potom nám snad i dají najíst,“ popsal Zeman své plány na květnovou moskevskou veselici.

Podle jeho slov mu sledovat přehlídků ruských tanků na Rudém náměstí nevadí. Sovětští vojáci se podle jeho slov obětovali za svobodu naší země a na uznání jejich zásluh není nic špatného.

Neochotu Angely Merkelové zúčastnit se přehlídky přirovnal k příběhu o chytré horákyni. „Domnívám se, že tam možná jede den poté, aby měla prostor na jednání s ruským prezidentem. Protože vás ujišťuji, že v den přehlídky nikdo z nás s Vladimírem Vladimirovičem Putinem jednat nebude,“ odhadoval kancléřčiny motivy Zeman.

Americká okupace? Psychiatrická diagnóza

Kromě moskevské přehlídky došlo v Pressklubu, který nahradil Hovory z Lán na Radiožurnálu, i na Českou televizi. Zeman zopakoval svou kritiku ohledně cenzurování jeho projevů. „Buď to dělají z blbosti, nebo za něčí peníze,“ ocitoval prezident Jana Wericha.

Průjezd amerického konvoje mu nevadí, překvapily ho ale reakce některých lidí. „Chápu lidi, kteří jsou proti průjezdu. Pouze nechápu lidi, kteří tento průjezd označují za americkou okupaci České republiky. To už je psychiatrická diagnóza,“ vysvětlil prezident.

Neodpustil si ani kritiku hnutí Úsvit přímé demokracie. Podle něj je politické uskupení o osmi členech odsouzeno k neúspěchu, protože mu schází vnitrostranická demokracie.

Na závěr ještě upozornil na riziko spojené s přijímáním syrských uprchlíků. Podle Zemana hrozí, že se sem s nimi mohou dostat džihádisté. Místo toho navrhuje vyslat do zemí postižených válkou naši polní nemocnici. „Pořád je to lepší než mít uprchlíky na svém vlastním území,“ tvrdí Zeman.

 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode