Židy nemají nikde rádi: 'Nabízíme práci. Pokud možno nebuďte Žid'

05.02.2015 12:02

Pracovní inzerát diskriminoval Židy

Francouzský pracovní server zveřejnil v pondělí inzerát s požadavkem, aby vhodný kandidát „pokud možno nebyl Žid.“ Poptávka byla během několika minut smazána, avšak příspěvek vyvolal ve Francii vlnu pohoršení. Informoval o tom anglický server The Independent.

Pracovní inzerát na stránkách Graphic-Jobs.com je dle Francouzů důkaz rostoucí protižidovské situace v zemi. Ta vyústila po lednových teroristických útocích na francouzský časopis Charlie Hebdo.

Webové stránky se upřímně omluvily a následně vydaly k celému incidentu prohlášení: „V návaznosti na pracovní inzerát zveřejněný agenturou NSL Studio důrazně odsuzujeme jeho obsah. Ten byl v přímém rozporu s hodnotami, které zastáváme.“

Samotná společnost NSL Studio se také od skandálu distancovala a razantně popřela protižidovský příspěvek. Podle ní byl požadavek výsledkem „nabourání systému“ a že „agentura by nikdy nenapsala diskriminující zprávu.“

K incidentu se vyjádřila francouzská protirasistická skupina SOS Racisme s tím, že je podle francouzských zákonů nezákonné odkazovat na víru, pohlaví, věk, rasu či národnost v pracovních nabídkách. „Žádný inzerát nemůže dikriminovat lidi dle jejich náboženské příslušnosti,“ uvedl pro BBC Alexandre Braun, právník SOS Racisme. Následně dle Twitteru skupina již podala stížnost u státního zástupce.

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode