Zrodil se aktivista Kalousek

07.04.2016 20:23

Miroslav Kalousek a jeho strana TOP 09 jsou zjevně na pokraji zoufalství. Kalouskova snaha se nějak zviditelnit při návštěvě čínského prezidenta byla stejně tak úporná jako směšná. Z cynického pragmatika se stal velký bojovník za svobodný Tibet, vyvěšující hrdinně tibetskou vlajku s Karlem Schwarzenbergem z oken Poslanecké sněmovny.

Nelze proto pominout fakt, že Tibet byl historicky velice tvrdou teokracií a s demokracií neměl a ani nechce mít pranic společného, ač se nám to snaží mnozí aktivisté neustále vnucovat. Mezi aktivisty teď hledá svoje místo i Miroslav Kalousek. Byl posílen svými staronovými spojenci, a to Martinem Bursíkem, Kateřinou Jacques a Michaelem Kocábem. Lidmi, kteří se zoufale snaží dostat znovu na výsluní, což bude dost těžké, vzhledem k tomu, že si všichni pamatujeme, jak vypadalo jejich poslední vládní angažmá. To je nyní spojuje i s předsedou TOP 09. Obecně lze pozorovat, že TOP 09 po prohraných volbách není schopna přijít s něčím, co by bylo zajímavé a přínosné pro naše občany, a v důsledku této vyprázdněnosti se snaží transformovat v jakousi novou formu Strany zelených s elitářským přístupem. Vrcholem celé Kalouskovy akce bylo jistě to, jak se dožadoval svých domnělých papalášských práv, když útočil na Hradčanech na policisty, kteří pouze plnili své povinnosti a střežili z bezpečnostních důvodů vstup na Hrad.

Poškozovat naše ekonomicky přínosné vztahy s Čínou je dost hloupým programem. Cílem však bylo zjevně hlavně vzbudit humbuk s falešnou představou, že to nějak zvrátí upadající volební preference TOP 09. A výsledek? Troška rádoby »slávy« a opět nezájem o to, že tato návštěva přináší pracovní příležitosti, které tolik potřebujeme. TOP 09 je stranou jednoho muže, který prezentuje pouze své ego.

Alexander ČERNÝ, poslanec 

Zpět

Kontakt

hnutisocialneslabych
karlova studanka 12
Karlova Studánka
79324

73949081

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode